"Поради неодамнешните дождови и топлото време, очекуваме отровни инка пајаци да започнат да се движат наоколу.

Австралија преживеа поплави и пожари, а сега стигна нова смртоносна опасност

По екстремните пожари и поплави во Австралија, експертите ги предупредуваат граѓаните да внимаваат на смртоносните пајаци,...

Сара Фемина / 22 јануари, 2020 19:50

Поп пејачот Џастин истакна дека деталите за својата здравствена состојба ќе ги објави на Јутјуб. Бибер најави дека на Јутјуб ќе објави видео, односно дека има план да направи  документарна серија за неговата болест и луѓето да видат колку многу тој се бори.

Мислат дека се дрогирам и затоа сум пропаднат- Џастин Бибер тешко болен

Познатиот поп пејач и миленикот на девојките по долго време откри голема тајна поврзана со неговото здравје. Имено Џастин...

Катерина Крстиќ / 9 јануари, 2020 10:41

За специфичните мерки за превенција како примена на имуноглобулини во случај на изложеност на вирусот или вакцинопрофилакса, консултирајте се со вашиот матичен лекар.

ОПАСНА ЖОЛТИЦА: Како се шири и како да се заштитите?

Жолтицата се јавува како последица на зголемено ниво на билирубинот во крвта, кое се манифестира со пожолтување на склерите,...

Сара Фемина / 13 декември, 2019 20:47

Сега, ти чувај не нас, таму меѓу Ангелите.

СРЦЕ ДА ВИ ПРЕПУКНЕ- Богдан се збогува од братучедата Јана: Јаничке, сестричке, не успеавме да те дочуваме

После четири години битка со тешката болест, храброто срце на Јана Арсовска вчера престана да чука. Охриѓанката Јана не издржа...

Сара Фемина / 17:30

Охриѓанката Јана не издржа да се соберат потребните средства за лекување  во Барселона кои се собираа повеќе од два месеци.

ТАЖНА ВЕСТ: Почина Јана Арсовска- не издржа да се соберат парите за лекување

По четири години битка со  ракот храброто срце на Јана Арсовска денеска престана да чука.  Охриѓанката Јана не издржа...

Катерина Крстиќ / 12 декември, 2019 15:26

Бора пред некое време дозна дека е тешко болен. Единствено решение е операција, пишуваа српските медиуми.

Се огласи Бора Чорба и ја откри витината за болеста: “Не можам да дојдам при себе”

Рокерот Бора Ѓорѓевиќ се огласи веднаш по објавите на српските медиуми дека боледува од рак на простата. Порталите објавија...

Сара Фемина / 20 октомври, 2019 10:51

Хемотерапијата е во тек, терапијата за оваа болест е тешка бидејќи го уништува имуниот систем, речиси секој втор ден прима инфузија.

ЛОШО МИ Е, ИМАМ МАЧНИНИ И ВРТОГЛАВИЦИ: Марина се уште се бори со ракот! (ЕМОТИВНО)

Марина Туцаковиќ неодамна открила во јавноста дека нејзината борба со ракот не е готова. Имено, на Марина и е дијагностициран...

Весна Петровска / 2 октомври, 2019 16:10

Откако ќе наполнат 30 години, треба да имаат редовен гинеколошки преглед, кој вклучува и мануелен преглед на дојка, барем еднаш годишно.

Што треба да знаат жените за ракот на дојка во своите 30-ти и 50-ти !

Редовните прегледи можат да помогнат во рано откривање на рак, зголемувајќи ги шансите за успешно лекување на болеста, велат...

Сара Фемина / 27 септември, 2019 21:26