За Телма тој раскажува дека неговата 58-годишна мајка Јаворка Дончева има тешки здравствени проблеми, по два преживеани  мозочни удари, откако и се влошила состојбата веднаш повикале брза помош. Попладнето се јавил во болницата, а од другата страна на слушалката некој му соопштил дека е веќе почината и да се подготват за нејзиниот  погреб.

Жива жена од Кочани ја прогласиле за мртва- синот Благојче купил ковчег, свеќи а таа се лекува на интерното одделение!

37-годишниот Благојче Дончев од Кочани пред два дена доживеал вистински стрес, откако му било соопштено дека неговата мајка...

Катерина Крстиќ / 1 април, 2020 15:53

Двајцата беа пријавени вчера дека имаат вирусна инфекција.

СТРАШНО: Двајца ЗАРАЗЕНИ незадоволни од условите во болницата, побегнале дома!

Две лица заразени со вирусот, Г.Р. и Д.Р., избегале од Клиниката за инфективни болести во центарот на Бања Лука, соопшти полицијата. Двајцата...

Перо Милчин / 27 март, 2020 14:12

Мајката е од Битола, ова е нејзино прво дете и синоќа, околу 23 часот, на свет донесе женско дете. Двете се во одлична состојба, а мајката е пресреќна што на овој начин и беше овозможено породувањето во Болница „Плодност“.

ВО БОЛНИЦА „ПЛОДНОСТ“ РОДЕНО ПРВОТО БЕБЕ ВО ВОДА ВО ЗЕМЈАВА(фото)

Синоќа во приватната гинеколошко-акушерска болница „Плодност“ во Битола, се породи првото бебе во вода, метода која за прв...

Сара Фемина / 5 јануари, 2020 14:23

Јане боледува од спинална мускулна атрофија а за прв пат месецов го доби потребниот лек Спинраза. Јане денеска за прв пат успеа да го прими лекот Спинраза, и радосната вест ја објави на својот профил на Истаграм.

(ФОТО) Јане во болница, конечно лекот „Спинраза“ во негови раце, радосната вест ја сподели со јавноста

Херојот Јане Велковски кој и е познат на македонската јавност како борец кој се грижи за правата на децата со ретки болести. Јане...

Катерина Крстиќ / 25 ноември, 2019 14:27

Министерот за здравство Златко Лончар денеска истакна дека лекарите го спасиле животот на претседателот на Србија.

МИНИСТЕРОТ ОТКРИ: Лекарите од ВМА го спасиле животот на Вучиќ

Српскиот претседател Александар Вучиќ, пред два дена беше примен на Воеаната медицинска академија во Белград, поради кардиоваскуларни...

Рејхан Бајрами / 17 ноември, 2019 12:39

Претседателот Вучиќ примен е на Војно медицинската академија, вчера во доцните попладневни часови, објави Ртс.рс.

НАЈНОВА ВЕСТ: Српскиот претседател Александар Вучиќ ИТНО примен во болница!

Генералниот секретар на претседателот на Република Србија денеска ја извести јавноста дека претседателот Александар Вучиќ,...

Сара Фемина / 16 ноември, 2019 8:40

„Ако ме обесите и тоа го претставите како самоубиство или пак ме ако ме тепате, мачеле, со убаво ви кажувам за да не биде дека не сте знаеле, никој нема да биде поштеден“, се заканил Бојан Јовановски алијас Боки 13, пишува медиумот.

АЛАРМАНТНО: Боки 13 итно пренесен во болница – животот на конец

Нова драма во затворот Шутка, на првоосомничениот Бојан Јовановски повторно му се слоши, интервенираа повторно  лекарите...

Весна Петровска / 14 октомври, 2019 14:59

Пензионерот Ла Лоџе кој живеел на стара фарма, починал на 2 мај од инфекција на цревата.

Пензионер чекал 23 часа во болница и на крај починал: Камерите снимиле скандалозен пропуст на медицинскиот персонал(ВИДЕО)

Италијанскиот пензионер Џузепе Рамонјино починал во болницата во Монкалијерија, блиску до Торино после 23 часа чекање на...

Перо Милчин / 5 октомври, 2019 23:40