Токму затоа и не очекува овој случај да има разрешница. Правен епилог, според него, може да има само доколку се донесе јавен обвинител врз кој не може да се врши притисок или пак, не се смени власта.

ЗИЈАДИН СЕЛА ОТКРИВА: Во „Рекет„ има бомба и за Бујар Османи?

Претседателот на Алијанса за Албанците вели дека има сознанија дека меѓу прислушуваните материјали од случајот „Рекет„...

Перо Милчин / 11 септември, 2019 21:26

Во „БМЈ Медија“ освен Мандиќ вработен е само синот на Катица Јанева, Лазар Јанев и Миле Јовановски – татко на Боки 13. Мандиќ е и сопственичка на хотел во Грција, каде во моментов се наоѓа Катица Јанева.

УТРЕ СЛЕДУВА НОВА БОМБА: Заев и Шекеринска се дружеле со сите вмешани во „Рекет“

Колку и да нeгиpa, Зоран Заев морал да знае што се случува во неговиот двор, особено по информацијата дека во посед на италијанскиот...

Сара Фемина / 10 август, 2019 20:16

Ел Чека продолжува да пука по ДУИ

Ел Чека со нова бомба за ДУИ: Ејуп Алими и Муса Џафери вработуваат ќерка на претседател на суд за услуга на градоначалник !

Kичевецот Шеќерим Ахмеди зад кој стои името на Ел Чека денеска објави нови прислушувани разговори за функционери од ДУИ. Тој...

Узунов Бобан / 1 август, 2019 14:06

Просторот во центарот на градот беше под силно полициско обезбедување. Ова беше на околу 300 метра оддалеченост од главната бина каде се одржуваше концертот на српската фолк-пејачка Светлана Ражњатовиќ-Цеца во рамките на втората вечер на „Пивофест“ кога имаше бројни посетители. И воопшто, во централното подрачје, на штандовите имаше многу посетители и гости.

ДВЕ БОМБИ ВО РОК ОД 10 ДЕНА: Пронајдена бомба во кафе-бар во Прилеп – градот под силно полициско обезбедување

Избегната е голема штета за  време на „Пивофест“ откако беше пронајдена школска рачна бомба. Како што соопштуваат од МВР,...

Валерија Петрова / 20 јули, 2019 10:52

Од авионот веднаш биле евакуирани 130 патници и пет членови на екипажот.

Дојава за бомба во авион на аеродромот во Белград- ЕВАКУИРАНИ 130 ПАТНИЦИ!

Не белградскиот аеродром „Никола Тесла“ евакуирани се 130 патници, после дојава за бомба во авион на германска национална...

Рејхан Бајрами / 18 јули, 2019 10:49

Полиицијата дошла на повик од граѓани, а потоа е утврдено дека е фрлена експлозивна направа која оштетила дел од фасадата и внатрешниот дел од дворот на вилата.

БОМБА ВО ДВОРОТ НА КАРЛЕУША: Хаос во населбата Дедиње!

Непознат напаѓач фрлил експлозивна направа меѓу луксузната вила на Јелена Карлеуша, пишуваат белградските медиуми. Полиоцијата...

Валерија Петрова / 17 јули, 2019 9:51

Бесими одговара: Чекај полека, кошули и вратоврски ќе ги ставам на проекти од ИПА фондови, и овие одела и чевлите ќе ги обезбедиме од ИПА Фондови, му вели Фатмир Бесими на Фатмир Дехари.

ЕЛ ЧЕКА ЗГРМИ СО НОВА БОМБА: Бесими се расфрла со парите на ИПА, му купувал скапа облека на ДЕХАРИ!

Во новата бомба што ја објави Ел Чека, Шефот за Евро Интеграции, Фатмир Бесими му купува облека на градоначалникот на Кичево,...

Рејхан Бајрами / 14 јули, 2019 15:10

Сосема различен впечаток и спротивен на првиот пуштен од Заев се добива кога ќе се слушне подолгата верзија. Овој објавен разговор кој одговара на многу прашања и разјаснува многу дилеми. Од разговорот може да се чуе дека Груевски и Јанкуловска ниту имаат врска со yбиcтвото ниту со негово прикривање.

Ел Чека го дообјаснува случајот „Нешковски“ – дали Заев манипулирал со фабрикуван материјал?

Дали премиерот Зоран Заев сакал да манипулира со случајот Мартин  Нешковски?  Новата бомба која одекна на социјалните мрежи...

Валерија Петрова / 12 јули, 2019 17:11