„Лепливи бомби“, кои можат да се прицврстат на возилата и да се активираат од далечина, беа запленети за време на рациите извршени претходните месеци во Кашмир, изјавија за Ројтерс тројца високи служби за безбедност.

МАГНЕТНИ БОМБИ ЈА ЗАГРИЖИЈА ИНДИЈСКАТА АРМИЈА: Откриени во Кашмир и создадоа хаос во Авганистан!

Безбедносните сили кои се борат со повеќедецениски бунт во контролираниот дел од Индија дел од Кашмир се вознемирени од...

Мирко Бачиќ / 28 февруари, 2021 12:21

На Јутјуб канал со име „Fenix A1“, во текот на изминатата ноќ, се објавени две „бомби“ кои објавувачот ги насловил „Вистината за А1“. Не е наведен периодот од кога потекнуваат телефонските разговори, но содржината алудира дека е од периодот на затворањето на А1 ТВ.

„Бомби“ за затворањето на А1 ТВ: Објавувачот тврди дека се слушаат Груевски, Јанкулоска, Шврговски, Латас…

По пауза од неколку месеци, по завршувањето на изборите, на Јутјуб повторно се појавија снимки од разговори од поранешни...

Владо Марин / 8 октомври, 2020 12:12

Додава дека кога СДСМ објавуваше прислушувани разговори тоа го направила транспарентно. 

Заев: Поднесовме пријави за сите “бомби” !

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во денешното интервју за МИА проговори за актуелните „бомби“ кои се пласираа деновиве во јавноста. „Пријавите...

Катерина Крстиќ / 5 јули, 2020 16:15

Последниот кој бил повикан како граѓанин за добивање на информации бил Зоран Милески Кичеец кој вчера попладне со адвокат се одзвал на повикот во полициската станица Карпош.

Нови „бомби“ за Заев и Јанушев: Кичеец бил во полиција и потврдил дека гласот е негов

Нови бомби во оптек, но партиските лидери уште не добија покана за да дојдат во полиција и да дадат изјава. Инспекторите за...

Катерина Крстиќ / 3 јули, 2020 17:29

Во првата аудио снимка како повторно се зборува за пас од Заев. „… го замолив Зоки, Зоки ми даде пас им пуштивме полиција и све…“.

(АУДИО) НОВИ БОМБА ЗА ДЕН ДОНЧЕВ: Со Заев пуштивме инспекција – се испумпувале пари!

На јутјуб денеска се објавени нови ауди бомби кои сведочат за криминалот што организирано го спроведувале екс директорот...

Катерина Крстиќ / 26 јуни, 2020 22:44

Да потсетиме, “бомбите“ кои СДСМ ги пушташе со желба да го сруши кредибилитетот на челниците на ВМРО-ДПМНЕ и да ја симне партијата на чие чело беше Груевски од власт, беа предадени од Верушевски

ВЕРУШЕВСКИ ПО ТРЕТ ПАТ РУШИ ВЛАДА: Заев дојде со “бомби“, на власт со “бомби“ ќе си замине!

Зоран Верушевски откако му помогна на Зоран Заев со “бомби“ да дојде на власт, сега е во поход со “бомби“ да му помогне да...

Катерина Крстиќ / 20 мај, 2020 11:17

Пратеникот Антонио Милошоски денеска се огласи на својот фејсбук профил и ја обвини Фатиме Фетаи дека знае се во случајот со нелегалните снимки против него, а молчи!

МИЛОШОСКИ ТВРДИ: Заев има приватни снимки за многу граѓани, може секој да биде уценет!

Пратеникот Антонио Милошоски пред да се распушти Македонското Собрание презентираше тн. бомби пред пратениците со која...

Магдалена Стојмановиќ / 9 март, 2020 10:00

Секако, не сакам никого да убедувам во ништо, најмалку пак некого да критикувам ако постапува поинаку. Секој медиум сам ја води сопствената уредувачка политика. Јас само велам како ќе постапуваме ние. А другите ќе постапат така како што мислат дека е најдобро и за нив најкорисно.

ГЕРОСКИ: Од сега ќе објавувам „бомби“ само од познати и официјални извори

Кога во 2015 година тогашниот лидер на опозицијата Зоран Заев одлучи јавно да емитува снимки од неовластено прислушкување...

Перо Милчин / 8 март, 2020 8:52