И двете страни објавија загуби во борбената авијација: шест Руси и двајца Украинци, што двете страни го негираа. Во нападот е уништен и голем дел од оклопните возила!

ДЕТАЛНА КАРТА НА РУСКАТА ИНВАЗИЈА НА УКРАИНА: Нападот се случи во 2 ФАЗИ, а тенковска Офанзива од 4 правци

Вчера рано наутро, пред рускиот претседател Владимир Путин да објави напад во 3.50 часот по средноевропско време, руската армија...

Рејхан Бајрами / 25 февруари, 2022 9:38

Овој датум се поврзува со организираната борба на македонскиот народ и народите кои живееле во Македонија за формирање независна држава.

23 октомври – Ден на македонската револуционерна борба

Ден на македонската револуционерна борба државен празник кој се празнува на 23 октомври во Република Македонија. Празникот...

Мирко Бачиќ / 23 октомври, 2021 12:33

ЕУ и НАТО не се достојни за промена на името на државата Македонија и идентитетот на Македонскиот народ!

ЧЕСТИТ 23 ОКТОМВРИ – ДЕНОТ НА МАКЕДОНСКАТА РЕВОЛУЦИОНЕРНА БОРБА

СВЕТСКИ МАКЕДОНСКИ КОНГРЕС! ЧЕСТИТ 23 ОКТОМВРИ – ДЕНОТ НА МАКЕДОНСКАТА РЕВОЛУЦИОНЕРНА БОРБА! 23 октомври 2020 година, Скопје,...

Перо Милчин / 23 октомври, 2020 6:30

Борбата на двајца славни боксери е закажана за 22 февруари во Невада.

Тајсон Фјури: Мастурбирам седум пати на ден пред борбата со Вајлдер

Британскиот боксер Тајсон Фјури продолжува да ја забавува јавноста пред мечот со Дионте Вајлдер. Борбата на двајца славни...

Мате Парлоф / 14 февруари, 2020 22:37

Героски за божемната борба против криминалот

Героски: Преку божемна “борба против криминалот” власта ја дисквалификува опозицијата пред избори !

Во Македонија не постојат две или повеќе мафии, туку постои една единствена мафија, која владее со државата. Народот е разединет...

Узунов Бобан / 23 септември, 2019 8:38

Акциска група за борбата против лажните вести

Заев: Евтините новинарски приказни создаваат параноја и заговор !

Пропагандата, дезинформациите и евтините квази новинарски приказни промовираат омраза и насилство, создаваат параноја...

Узунов Бобан / 19 септември, 2019 14:15

Владимир Димевски се приклучи кон МНС како член на одборот за реализација и ќе ја преземе улогата на координатор за активностите на МНС за Белгија.

Младиот Владимир Димевски се приклучи кон МНС и порачува борбата за Македонија продолжува!

Македонскиот Национален Совет кој беше формиран неодамна, повторно со соопштение до меиумите. Овој пат тие јавуваат за нов...

Македонка Димкин / 30 мај, 2019 11:43

Во 2019 година не очекува уште еден извонреден боксерски меч, помеѓу Британскиот славен боксер Ентони Џошуа и Американецот Џелер Милер.

Жестока боксерска пресметка помеѓу Џошуа и Милер во 2019 година

Ентони Џошуа најавува пресврт за борбата на 13 април и наместо борба со Дионтеј Вајлдер, со кого нема шанси да се сретне поради...

Сара Фемина / 20 декември, 2018 7:28