Тој во петокот беше вратен во затворот Шутка, но попладнево состојбата повторно му се искомплицирала.

БОКИ 13 ПОВТОРНО ВО БОЛНИЦА- Прокрварел поради последици од хируршкиот зафат!

Првообвинетиот во случајот Рекет, Бојан Јовановски денеска повторно бил донесен во болница поради влошена здравствена состојба,...

Катерина Крстиќ / 28 септември, 2020 21:43

Пандорината кутија што Боки ја најавуваше , Дукоски се надева дека ќе биде отворена доколку политичарите се појават како сведоци во суд.

Дукоски: Teлефонот на Боки воопшто не е вештачен, во него има многу фотографии и разговори

Во интервју за Република, адвокатот на првообвинетиот за случајот Рекет, Бојан Јовановски истакна дека неговиот телефон...

Катерина Крстиќ / 25 август, 2020 14:39

Јовановски додаде дека соработката со ГП Пелистер и Силјан Мицевски се случила преку посредници.

Боки: Имав прием и поддршка од Заев за изградба на Европски центар за возрасни лица!

На денешното судење за Меѓународен сојуз, Бојан Јовановски ги откри имињата од власта кои го подджувале во проектот за изградба...

Катерина Крстиќ / 23 јули, 2020 17:19

Шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција Вилма Русковска останува обвинителка во случајот

Таткото на Боки 13: Не разбирам ништо, ме правите криминалец на 60 години

Бојан Јовановски – Боки 13 ги даваше воведните збори за случајот „Меѓународен Сојуз“ кој денеска почна во Судот. Јовановски...

Катерина Крстиќ / 21 јули, 2020 11:56

Тој денеска со порака дека единствен начин да го спречат е да го убијат, потврди дека кривичните пријави ги поднесува против политичари од власта.

Пола семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ-ова е листата на оние кои добија кривични од Боки 13

Првообвинетиот во случајот Рекет, Боки 13 кој доби 9 години казна затвор за истиот, денеска потврди дека поднесените кривични...

Катерина Крстиќ / 9 јули, 2020 18:40

Јовановски, кој посочи дека Луј Витон трбите завршиле кај Заеви, е осуден за случајот „Рекет“ и денеска од затворот во Шутка треба да биде спроведен до Основниот кривичен суд во Скопје.

Денеска стартува судењето за Меѓународниот сојуз- Боки 13 и Ременски на обвинителната клупа

Денеска треба да се одржи првото судско рочиште за случајот со невладината организација Меѓународниот сојуз, основана од...

Катерина Крстиќ / 1 јули, 2020 10:12

Јовановски веднаш откако ја слушна изречената  казна изјави дека има подготвено кривични пријави за повеќе лица, а парите треба да се бараат кај Зоран и Вице Заеви.

Кои се функционерите за кои Бoки 13 има докази дека се инволвирани во криминал?

Денеска првообвинетиот за случајот Рекет, Бојан Јовановски од затворот Шутка беше пренесен во  скопското обвинителство...

Катерина Крстиќ / 25 јуни, 2020 15:09

Во изминатиов период, по започнувањето на случајот ‘Рекет’ сум изложен на незапомнет линч кој е проследен со тенденциозни, безсмислени и измислени лаги и конструкции кои се пласираат во јавноста преку медиумите и преку поединци. Во овој изминат период целосно е заборавено и не се почитува начелото на презумпција на невиност.

Ова е писмото кое Боки 13 ПОД ПРИСИЛА ГО НАПИШАЛ И ПОТПИШАЛ за случајот „Рекет“ (ФОТО)

Сашо Дуковски, бранителот на Боки 13, првоосомничениот во случајот Рекет, пред неколку дена во гостување на ТВ 24 истакна дека...

Катерина Крстиќ / 21 јуни, 2020 17:03