Кандидатката повикува на излезнеост во вториот круг

Силјановска: Ја разбирам разочараноста, но неизлегувањето не е решение

По свое ќе делувам, нема да бидам ни 101 ни 102 проценти на тој што ме поддржал, туку ќе бидам 100 проценти своја“, напиша кандидатката...

admin@magazin / 26 април, 2019 14:34

Зоран Бојаровски како да не живеел долго време во Македонија, па затоа не знае дека движењето БОЈКОТИРАМ водеше кампања да не се излегува на гласање

Движење БОЈКОТИРАМ: Водевме кампања за народот да не излезе на гласање, со цел да не биде исполнет цензусот

Шефот за комуникации и поранешен новина и голем подржувач на СДСМ кога беше во опозиција, Зоран Бојаровски како и власта...

Данаил Михајловски / 1 октомври, 2018 15:13

Нев Нешкоска реши да ги запраша своите пријатели од сите држави од светот што ќе прават на 30 септември, сите до еден, на Македонски јазик го дадоа својот одговор, бојкотирам

(Видео) Што ќе прават граѓаните на светот на 30 септември?

Глобалното движење “Ние сме Македонија” на оригинален, забавен начин го презентираше својот став за бојкот на претстојниот...

Мирко Бачиќ / 27 септември, 2018 11:09

И Бојкотирам ама и академик Радован Павловски јасен, кога станува збор за Северна Македонија тоа е преименување, прекрстување, промена на идентитетот

Бојкотирам упаднаа во МАНУ, им врачија декларација на Македонскиот народ

Додека траеше научната расправа во МАНУ движењето Македонска преродба го изразија незадоволството од Преспанската спогодба...

Мирко Бачиќ / 11 септември, 2018 21:42

Спасовски и како министер за внатрешни работи и како партиски потпретседател за изјавата може да одговара кривично

Призна ли Спасовски дека МВР илегално ги следи граѓаните кои се за бојкот?

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски го потврди она од што стравуваме и за што предупредуваме дека МВР ги следи...

Мирко Бачиќ / 26 август, 2018 8:12

Денес грчева за вечерпресс: Вториот столб на кој почива власта е тешка и груба корупција. Концептот ни е добро познат,  само е компримиран во една година.

Солза Грчева со „познат концепт„ во 2016 година рамо до рамо со Зоран Заев?

Првиот столб на кој почива оваа влада е распродавање на македонските национални интереси. И тоа веќе станува цел сама за...

Едмонд Бекири / 25 август, 2018 13:39

Апасиев на ФБ покажа и фотофрафија од обиди за хакерски превземања на фан групите на "Млади за Македонија" и "Бојкотирам"

Апасиев со прозивка и до МВР но никако да излезе на улица

Димитар Апасиев со прозивка и до МВР. Каде на друго место ако не на ФБ. “Дали сте нормални вие од МВР? Изгледа сакате да ви...

Мартин Попоски / 24 август, 2018 15:14

Движењето "Бојкотирам" со директни пораки и до свештеници од МПЦ - ОА кои сметаат дека Договорите со Бугарија и Грција се добри за Македонската нација и Република Македонија

Бојкотирам со порака до МПЦ: “Ваше е предавството!”

На листата носители на јавни – општествени и политички функции на движењето Бојкотирам се најдоа и свештеници од Македонската...

Мирко Бачиќ / 23 август, 2018 8:27