Од сите земји од Латинска Америка, Бразил е најпогоден од пандемијата на коронавирус.

МАСОВНИ ГРОБНИЦИ: Вака во Бразил се погребуваат починатите од корона (ВОЗЕНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Властите на Бразил Манаос одлучија да ги погребаат мртвите од последицата на КОВИД-19 во масовни гробови. Од сите земји од...

Едмонд Бекири / 23 април, 2020 21:41

Според некои медиуми, Веингартен и неколку други високи функционери во делегацијата се под лупа.

Заразениот Бразилец рамо до рамо со Трамп: Високиот функционер позитивен на КОРОНА ВИРУС(фото)

Висок функционер на бразилската влада, кој ги посети САД пред неколку дена беше во близок контакт со американскиот претседател...

Сара Фемина / 12 март, 2020 19:41

Роналдињо се наоѓа во затворот Асунсион, во кој се сместени најсериозните криминалци.

Роналдињо како Пабло Ескобар: Фудбалерот во затворот живее како BOSS- има се што ќе посака и се дружи со криминалци

Поранешниот бразилски фудбалер и легенда на спортот, Роналдињо со денови се наоѓа зад решетки во Парагвај поради лажниот...

Сара Фемина / 11 март, 2020 21:30

Владата на екстремно десничарскиот претседател Болсонар вчера донесе одлука да испрати армија и национална гарда на Сер.

КРВАВ ПРОТЕСТ ВО БРАЗИЛСКА СЕАРА: 50 убиства за два дена (ВИДЕО)

Бразилската држава Сеара, каде воената полиција се побуни и бараше повисоки плати, за два дена забележа 51 убиство, петпати...

Мате Парлоф / 22 февруари, 2020 21:05

"Форбс“: Амазон не се „белите дробови“ на Земјата

Угледниот “Форбс“ со статистика: Амазон не се „белите дробови“ на Земјата и пожарите не се застрашувачки !

Светската вознемиреност од пожарите во Амазон е непотребна, пожари таму секогаш имало, сечата на шумите е намалена и Амазон...

Узунов Бобан / 27 август, 2019 9:03

Kриминалците ќе бидат уништувани како лебарки

Бразилскиот претседател: Kриминалците ќе бидат уништувани како лебарки

Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро бара одобрување на закон што ќе ги заштити од прогон полицијата и воените сили, но...

Узунов Бобан / 7 август, 2019 9:48

Туристите се одмараа на лежалки и на столици, а децата играа фудбал.

ХОРОР НА ПЛАЖА: Никој не ни насетуваше дека ќе ги поклопи огромен бран

Навидум убав сончев ден, но подоцна се претвири во вистински хаос.  Многу Бразилци кои уживале на плажата во Кабо Фрија не...

Весна Петровска / 29 јули, 2019 18:19