Тој ја сподели убавата вест на социјалните мрежи и го покажа златниот прстен со дијамант со кој ја запросил саканата, со емотивна порака.

Со златен прстен со дијамант Костадин ја запроси девојката

Пратеникот и портпарол на СДСМ, Коста Костадинов ја запроси својата девојка Марија Десанова, со која подолг период е во врска. Тој...

Сара Фемина / 16 јануари, 2021 10:14

Таа истакна дека порано ја исмејувале поради оваа одлука, но неа тоа не и претставувало проблем.

Славната пејачка има 28 години и сѐ уште е невина- се чува за брак

Познатата пејачка Ели Брук, која е членка на женскиот бенд „Петта хармонија“ на 28 години се уште е девица и тоа го призна...

Катерина Крстиќ / 6 октомври, 2020 13:52

Детално го испитав, за се па кога сфатив дека имал „милион“ жени, дека излегувал, патувал и правел сè што треба да направи еден млад човек, тогаш реков - супер.

ЕВЕ КОЈ Е СОПРУГОТ НА ВОДИТЕЛКАТА ОД ПРАКТИЧНА ЖЕНА- Исплива голема тајна, еве како тој изгледа!

Наташа Павловиќ, познатата водителка на српската емисија Практична Жена, во неколку наврати истакна дека разбирањето е клучот...

Катерина Крстиќ / 10 септември, 2020 19:13

Неговите 74 години не го спречија Сулејман Реџепи да создаде нова лубовно-брачна врска со 50 години помлада девојка.

(Фото) СЕ ОЖЕНИ РЕЏЕПИ: Ова е новата сопруга на реисот Сулејман Реџепи!

Неговата сегашна сопруга, Јетиши е потпретседателка на огранокот на ДУИ во Студеничани и има ќеркичка од претходниот брак. Реисот...

Стојче Бушин / 23 мај, 2020 20:10

Порталот „ШќипМедиа“ контактирал со објавувачот на информацијата, кој ја потврдил веста и додал дека утре ќе објават и фотографи од новата невеста на Реисот.

За некого двојна прослава: Реисот Сулејман Реџепи се оженил со 24 годишна девојка!

Реисот Сулејман Реџепи одлучи повторно да стапне на лудиот камен, пишува на објавата на „Шкупи Нисма“ на социјалните мрежи,...

Катерина Крстиќ / 19:14

„37 години заедно, 40 години во брак…некогаш и сега“ напиша радио водителката.

Ова е убавата сопруга на Драган Вучиќ: Прославија 40 години заедно- Весна сподели емотивна фотографија(ФОТО)

Познатиот македонски водител и пејач, Драган Вучиќ и неговата сопруга Весна поминаа 40 години заедно, а 37 години се во среќен...

Сара Фемина / 2 март, 2020 20:46

Руското Министерство за одбрана покажа фотографии од 16 тенкови Т-72Б3, поставени во форма на срце во снегот на теренот за воена обука Алабино, близу Москва.

ВИДЕО: 16 тенкови обликуваа срце, а потоа рускиот војник со букет ружи ја запроси девојката

На рускиот војник му помогнале колегите да ја запроси девојката на оригинален начин. Рускиот телевизиски канал Звезда објави...

Рејхан Бајрами / 15 февруари, 2020 12:23

Тие годинава прославуваат јубилејни 30 години брак а се венчаа во 1989 година. Тие се заедно уште од средно училиште и Џови успешниот брак и го препишува токму на неа, како што вели на грижливата сопруга полна со разбирање.

Бон Џови искрено за бракот: Не жалам што се оженив со неа, ја сакам повеќе од се

Мега популарната рок ѕвезда и миленик на женската публика Џон Бон Џови и по 30 години брак се уште е лудо заљубен во својата...

Катерина Крстиќ / 20 ноември, 2019 19:38