Разговорот најверојатно се води некаде на отворено, а може да се слушне лидерот на СДСМ како објаснува дека тој ги исчистил сите луѓе на Бранко Црвенковски од СДСМ, а потоа објаснува колку капитал имал.

ДВЕ НОВИ МЕГА БОМБИ ЗА ЗАЕВ: Јас го земав СДСМ, Бранко нема никакво влијание! Имам капитал 8,5 милиони евра, се сам финансирам!

Денеска нови аудио мега бомби од свиркачи се појавија на социјалната мрежа „ЈуТјуб“ на кои може да се слушнат секвенци од...

Катерина Крстиќ / 3 јули, 2020 17:57

Поранешниот претседател на Црна Гора,  Филип Вујановиќ изјави дека иницијативата „Мини Шенген“ е погрешна терминолошки, како и дека регионалната интеграција може да се постигне само доколку учествуваат сите шест земји од регионот,  јави дописникот на МИА од Белград.

Црвенковски: Преспанскиот договор предизвика разочарување и горчлив шок кај народот

На денешнниот „Копаоник бизнис форум“ поранешни високи официјални претставници на земјите на Западен Балкан оценија дека...

Катерина Крстиќ / 2 март, 2020 18:33

Како домаќин ги пречека гостите и заедно со нив се фотографираше, охриѓани можеа да го т и како ги шета низ охридската чаршија, кафетерии, но и покрај брегот на Охридското Езеро.

НЕМА ДА ГО ПРЕПОЗНАЕТЕ: Бранко Црвенковски без брада и со нов имиџ

  Бранко Црвенковски, поранешниот претседател на Република Македонија,три дена беше домаќин на поранешните претседатели...

Катерина Крстиќ / 18 ноември, 2019 10:38

Бранко Црвенковски доби највеќе пофалби од професорката Гордана Силјановска Давкова.

Силјановска: “Црвенковски е ПОЛИТИЧКИ МАНГУП, НЕВЕРОЈАТНО ИНТЕЛИГЕНТЕН И БРИЛИЈАНТЕН ЧОВЕК„

Во вчерашната епизода „Еден на еден„ со Жарко Димитриевски, гости беа претседателските кандидати Стево Пендаровски и Гордана...

Сара Фемина / 15 април, 2019 14:04

На самиот чин на осамостојување на Македонија, СДСМ, тогашен Сојуз на Комунисти зацрта идеологија државата да е заедница на етнички заедници а не на Македонскиот народ

Црвенковски и СДСМ ги одржуваат албанците над 20 отсто 27 години

Од Македонија низ последните 15 години не се иселија Македонци, туку граѓани на Република Македонија и во бројката која се...

Мартин Попоски / 6 октомври, 2018 10:30

Претседателот Иванов од страна на СДСМ е обвинет дека извршил предавство во ОН, забаравајќи дека ист став пред ГС на ОН манифестираа и Срѓан Керим и Бранко Црвенковски

Црвенковски и Шекеринска “пееја друга песна” во 2004 но и 2007 година

Шефот на државата Ѓорге Иванов е осуден од власта дека свесно ја води земјата во изолација со отвореното поддржување на...

Мирко Бачиќ / 4 октомври, 2018 7:50

По Бранко Црвенковски и командант Форина алијас Талат Џафери избришан од избирачкиот список за кој СДСМ тврдеше дека е еден од најлегитимните во историјата на Македонија

И Талат Џафери избришан од избирачкиот список

И само прогласениот претседател на Собранието Талат Џафери го немало во избирачкиот список и денеска не можел да гласа на...

Мартин Попоски / 30 септември, 2018 20:18

Поранешниот претседател на СДСМ, поранешен премиер и претседател на Македонија, Бранко Црвенковски, не успеал да гласа затоа што го немало во избирачкиот список

Бранко го избришале од избирачкиот список

Поранешниот претседател и премиер на Македонија Бранко Црвенковски на гласачкото место 2809 се обидел да гласал со пасош,...

Мартин Попоски / 19:23