Повторно е отворена модуларната болница во која имаме 4 пациенти. Тројца од нив не се вакцинирани, а едниот е вакциниран, кој има полесна клиничка слика.

Д-р Балевски: Четвртиот бран започна, модуларната болница во Охрид повторно отворена, хоспитализирани 4 пациенти

Изминатите денови во охридската општа болница дневно се прегледуваат десеттици пациенти суспектни на Ковид 19, а повторно...

Владо Марин / 12 август, 2021 21:08

Туристите се одмараа на лежалки и на столици, а децата играа фудбал.

ХОРОР НА ПЛАЖА: Никој не ни насетуваше дека ќе ги поклопи огромен бран

Навидум убав сончев ден, но подоцна се претвири во вистински хаос.  Многу Бразилци кои уживале на плажата во Кабо Фрија не...

Весна Петровска / 29 јули, 2019 18:19

Метеоролозите најавуваат ново нестабилно време во текот на утрешниот ден.

Хаос во Австралија: Пожари во Квинсленд, Сиднеј поплавен, а 8.000 домови без струја

Обилни дождови ги поплавија улиците во Сиднеј и предизвикаа прекини во сообраќајот во Австралија. До сега поради невремето...

Сара Фемина / 28 ноември, 2018 20:40