Увид на лице место на 27.08. 2021 беше извршен од страна на екипа на Министерството за внатрешни работи, лекар од итна медицинска помош и надлежен јавен обвинител.

ЖАЛНА ВЕСТ: Почина братот на претседателот Пендаровски

По повод информациите објавени попладнево на порталите, кабинетот на претседателот Стево Пендаровски го издаде следното...

Владо Марин / 2 септември, 2021 20:51

Немаше да биде покоен ако Интерното одделение од Болницата во Битола покажеше барем малку грижа и основна хуманост. Го однесовме на нозе, за 10 дена со амбуланта кола ни го дадоа едвај жив.

Потресно сведоштво на братот на музичарот Ице: Дали некогаш нешто ќе профункционира во Македонија?

Пред малку на фејзбук се огласи братот на почитаниот музичар Борче! Мојот брат Ице Атанасовски , денес мора да го наречам...

Рејхан Бајрами / 13 февруари, 2021 19:47

Како што пишуваа приштинските медиуми во неколку наврати, братот на Тачи беше нашироко слушан кога КФОР, едно време, за време на рацијата пронашол неколку стотици илјади долари во неговиот стан.

КОЈ Е БРАТОТ НА ХАШИМ ТАЧИ – Шпион во Косово на кој КФОР за време на рацијата му пронајде 250.000 долари под детскиот душек

Гани Тачи, постариот брат на косовскиот претседател Хашим Тачи, познат на пошироката јавност по војната во Косово, пред неколку...

Владо Марин / 8 октомври, 2020 20:16

Спомените за него засекогаш ќе живеат во моето срце. Роберт, те сакам. Почивај во мир“, напиша Трамп во изјавата.

Почина помладиот брат на Доналд Трамп

Американскиот претседател, Доналд Трамп, соопшти дека неговиот помлад брат Роберт Трамп починал во саботата навечер, ден...

Владо Марин / 16 август, 2020 12:15

Според неофицијални информации, братот на претседателот на Црна Гора на крајот бил поставен на клиника во главниот град на Црна Гора.

ДРАМА ВО СЕМЕЈСТВОТО НА ЦРНОГОРСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ: Ѓукановиќ доживеа тежок инфаркт!

Првиот човек на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ, вчера ја преживеа најголемата драма од неговиот живот! Како што пишува курир.рс...

Перо Милчин / 27 март, 2020 23:10

Зад организација на протестот стои семејството на Ел Чека.

БРАТОТ И МАЈКАТА ОД “БОМБАШОТ” ЕЛ ЧЕКА НАПАДНАТИ НА ПЛОШТАДОТ СКЕНДЕРБЕГ ВО СКОПЈЕ!

Пред протестот кој се одржа денеска на плоштадот Скендербег, организиран од семејството на Ел Чека, мајката и братот на Ел...

Рејхан Бајрами / 26 јули, 2019 16:50

Неџад и е брат по мајка на Сека Алексиќ и со неа е во одлични односи.

Уапсен братот на Сека Алексиќ , пејачката се огласи!

Топ тема на српските медиуми е братот на популарната пејачка Сека Алексиќ, откако вчера беше уапсен од страна на полциијата. Припадниците...

Весна Петровска / 13 јуни, 2019 13:13

Момчето ја злоставувало својата помала сестра во дневната и спалната соба во нивната семејна куќа, додека неговите родители се наоѓале во друга соба.

СТРАШНО: Брат(12) ја силувал својата помала сестра(6), мотивиран од видео игра !

Дванаесет годишно момче од Велика Британија ја силувал својата помала сестра(6), затоа што сакал да види како изгледа во стварност...

Сара Фемина / 12 април, 2019 15:30