Според американските медиуми, еден новодојденец во полицијата ја фотографирал сцената на несреќата и телата на мртвите, а потоа ги покажал на девојката да ја импресионира.

НЕВИДЕН СКАНДАЛ ЈА ТРЕСЕ АМЕРИКА: Полицаец ги сликал мртвите тела на Коби и Џиџи, потоа ги покажувал на девојката

Голем скандал ја тресе Америка! Според американскиот ТМЗ, кој беше првиот што објави дека се случила несреќата и смртта на...

Перо Милчин / 1 март, 2020 17:31

Меморијалот „Сеќавајќи се на животот на Коби и Џиџи Брајант“, ќе се емитува на неколку телевизии и радио станици во Соединетите држави, со почеток во 18:30 часот по средноевропско време.

Коби и Џиана заминуваат во легендите: СВЕТОТ СЕ ЗБОГУВА СО ЦРНАТА МАМБА

Вечерва, познатата јавност во центарот „Стејплс“ во Лос Анџелес ќе му оддаде почит легендата на НБА лигата, Коби Брајант,...

Мирко Бачиќ / 24 февруари, 2020 20:02

Погребот бил затворен за јавноста и присуствувале само најблиските членови на семејството.

ПОГРЕБАН КОБИ БРАЈАНТ: Легендата почива во мир на пат кон вечноста

Легендарниот американски кошаркар Коби Брајант погребан е заедно со неговата 13 годишна ќерка Џиана, вчера на приватна церемонија...

Стојче Бушин / 12 февруари, 2020 7:03

Ванеса е скршена од болка, таа секојдневно на социјалните мрежи објавува емотивни пораки со кои покажува колку и е тешко.

Пред неа беше животот, но загина- Ванеса со нова трогателна порака која го крши срцето

Вдовицата на трагично починатиот кошаркар Коби Брајант, се уште не може да се совземе по загубата на својот сопруг и нивната...

Катерина Крстиќ / 11 февруари, 2020 10:27

„Ја гледам мојата девојка повторно насмеана и среќна со топка во раце, во пурпурен-жолт џемпер и тоа ми го загрева срцето, напиша Ванеса.

Го гледам моето девојче повторно намеано и среќно: Ванеса Брајант објави потресна фотографија од својата ќерка

Ванеса Брајант, вдовицата на Коби Брајант која ја загуби и ќерката Џианата во ужасната несреќа, е активна на социјалните...

Мартин Попоски / 2 февруари, 2020 15:06

Огромна и неизмерна загуба е за спортскиот свет, а смртта на легендарниот кошаркар го потресе и српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, кој беше негов близок пријател.

Ѓоковиќ и Коби беа најдобри пријатели: Еве што изјави Новак, еден ден пред смртта на Брајант!

Целиот свет жали и е во неверување поради трагичната смрт на еден од најдобрите кошаркари на сите времиња, Коби Брајант. Коби...

Сара Фемина / 26 јануари, 2020 22:35