Не е препорачливо да имате див секс, особено не кога жената ќе влезе во третото тримесечје од бременоста, но сепак, повеќето работи поврзани со сексот се изводливи.

Секс пози во текот на бременоста!

Замислете си дека не сте имале секс девет месеци. Но, зошто воопшто би помислувале на нешто такво? Само затоа што на идната...

Владо Марин / 8 октомври, 2020 7:32

Како што информираа за Слободен Печат, оваа метода за која од ГАК тврдат дека се подготвени, требало да започне уште од минатата година но било одложено поради пандемијата.

ГАК најавува: Наскоро абортусот ќе се извршува со таблетки

Откако медикаментозниот абортус минатата година беше ставен во Законот за прекинување на бременоста, денеска од ГАК најавија...

Катерина Крстиќ / 30 септември, 2020 20:54

Веднаш и бил земен тест за Ковид-19 и додека се чекал резултатот од тестот кој бил негативен и била земена крв за лабораториски иследување и за утврдување на крвната група на пациентката, која до тој момент, поради неконтролираната бременост, не била позната.

Детали за починатата родилка и нејзиното бебе- ова е причината за смртта!

Четириесетгодишната родилка и нејзиното бебе починаа вчера попладне на Клиниката за гинекологија. Ккао што соопшти дежурната...

Катерина Крстиќ / 20 септември, 2020 14:58

Мајката Прети Верма (27) изјави за „Хиндустан тајмс“ дека ги избрале овие имиња за да ги потсетуваат на тешките околности во кои добија две здрави деца. Сепак, додадоа дека ова не е конечна одлука и дека може ќе ја променат.

Близнаци родени во време на пандемијата добија имиња Корона и Ковид!

Иако пандемијата од Коронавирус не им донесе ништо добро на повеќето луѓе во светот, младите родители од Раипур централниот...

Катерина Крстиќ / 3 април, 2020 15:13

Народниот фронт го обезбеди целиот оддел за пациенти со вирус корона.

СЕ ПОРОДИ ПРВАТА БРЕМЕНА ЖЕНА СО КОРОНАВИРУС- Бебето и мајката во изолација!

Првата бремена жена заразена од вирусот корона се породи вчера со царски рез на ГАК Народниот фронт-Србија, а како што рече...

Катерина Крстиќ / 28 март, 2020 10:57

Северина Којиќ и Милан Поповиќ денеска не се во добри односи иако порано беа многу заљубени и среќни а доказ за тоа се фотографиите од нејзината бременост кои беа објавени неодамна на социјалните мрежи од 2012 година, времето кога тие го очекуваа својот синАлександар.

ФОТО: Ја гали Северина по стомакот- пејачката бремена, а тој не се одделува од неа

Познатата српска пејачка Северина во 2012 година беше во брак со бизнисменот Милан Поповиќ, со кого го очекуваше и своето дете,...

Катерина Крстиќ / 7 февруари, 2020 10:33

Пејачката рече дека е среќна исто како првиот пат кога се породи со својот прв син Јаков.

Сека Алексиќ излезе од болница: Откри на кого личи вториот син Јован и како се чуствува(ФОТО)

Околу 11 часот, Сека Алексиќ, придружувана од сопругот Вељко Пиљикиќ, излезе од породилното одделение, носејќи огромен букет...

admin@magazin / 25 јануари, 2020 16:39

„Бременоста ми ја следеше д-р Гордана Петровска. Најпозитивната и најстручна докторка која досега сум ја запознала.

СОЛЗИ РАДОСНИЦИ: Охриѓаните Ристана и Ванчо на 53 години ги добија близнаците Стефан и Стефанија!

29 октомври е најсреќниот ден во животот на Ристана и Ванчо Ѓорѓиеви од Охрид. По долгогодишни обиди за потомство, неколку...

admin@magazin / 9 ноември, 2019 20:41