До сега можеби и не сте знаеле, но шеф Марк де Јонг има македонско потекло. Неговото семејство живеело во Скопје но по катастрофалниот земјотрес се преселиле во Брисел, каде Марк живеел до пред неколку години.

Вистинска убавица- ќерката на шеф Марк де Јонг ќе ве остави без зборови!

Миленик на публиката кога станува збор за готвењето, со француски шмек. Сигурно погодувате за кого се работи, за шеф Марк...

Едмонд Бекири / 22 јануари, 2022 6:56

Марк е многу активен на социјалните мрежи и често објавува фотографии па сега реши да се присети на младоста и објави фотографија стара 36 години.

Нема да верувате дека ова е шеф Марк- погледнете како изгледал пред 36 години

Марк де Јонг важи за миленик на публиката кога станува збор за готвењето, со француски шмек. Тој и е добро познат на публиката...

Катерина Крстиќ / 19 декември, 2019 11:31

Иако публиката едноставно ги обожуваше, особено францускиот акцент на Марк, сепак од неодамна стартуваше петтата сезона на шоуто „Брза кујна“ , заедно со водителката Александра Илиевска, по цели четири сезони продуцентите на барање на гледачите бараа да се воведе некаква промена па поради тоа што шоуто има веќедефинирано како треба да функционира беше направена промена токму во милениците на публиката, шефовите Марк и Никола.

Марк и Никола сменети од „Брза кујна“: Ова се новите шефови

Многумина ги познаваат шефовите Де Јонг и Никола Мишковски кои се прославија во едно од најпознатите кулинарски шоуа кај...

Катерина Крстиќ / 27 октомври, 2019 22:06