Станува збор за модел потпишан од познатиот британски дизајнер Стела Мекартни, а Кејт прв пат се виде во него во 2011 година, потоа три години подоцна, а потоа и во 2016 година.

МОДЕН ТРЕНД: Синиот „обичен“ фустан на Кејт Миделтон што не престанува да го носи (ФОТО)

Кралската сина боја и прилега совршено и таа тоа го покажа неколку пати досега. Она што сè уште изгледа одлично на неа и што...

Сара Фемина / 13 јуни, 2020 20:56

Шефот на НАТО, исто така, рече дека е важно Британија да ја преиспита улогата на Huawei во својата 5G мрежа со цел да се обезбеди нејзината безбедност.

СТОЛТЕНБЕРГ ВО ПАНИКА: Кина ќе не престигне во се- Пекинг се приближува кон Западот на различни начини

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави во средата дека Западот не може да го игнорира подемот на Кина. Пекинг...

Рејхан Бајрами / 10 јуни, 2020 20:31

Круната има 1333 дијаманти, а во времето кога е направена, чинеше околу 10 000 долари. Денешната вредност се проценува во милиони.

ВРЕДИ 10 МИЛИОНИ ДОЛАРИ: Овој предмет во кралството се наследува од колено на колено и има ОГРОМНА ВРЕДНОСТ!

Круните и накитот во сопственост на британското кралско семејство со децении ги украсуваат главите на многу нејзини членови....

Едмонд Бекири / 28 мај, 2020 21:49

Кралското семејство е меѓу погодените. Имено, бидејќи пандемијата влијаеше на намалениот број туристи, кралското семејство остана со дупка во буџетот од над 20 милиони евра.

КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА ИЗГУБИ НЕВЕРОЈАТНИ 20 МИЛИОНИ ЕВРА: Еве за што се работи!

Велика Британија е една од државите што ја затвори земјата во март со наметнување рестриктивни мерки и ограничување на движењето...

Рејхан Бајрами / 19 мај, 2020 22:25

Сепак, со пандемијата на вирусот корона и нејзиното негативно влијание врз економијата, илјадниците најбогати Британци изгубија 54 милијарди фунти во последните два месеци.

КОРОНА ЖЕСТОКО УДРИ ПО ЏЕБОВИТЕ: Најбогатите Британци изгубија 60,4 милијарди евра поради пандемијата

Најбогатите Британци изгубија 54 милијарди фунти (околу 60,4 милијарди евра) во последните два месеци поради пандемијата на...

Рејхан Бајрами / 17 мај, 2020 12:25

Двојката возбудливо го брои времето до доаѓањето на нивното четврто дете.

КЕЈТ МИДЛТОН ЧЕКА ЧЕТВРТО ДЕТЕ? Извор од кралското семејство прозборе за кралскиот пар!

Британскиот кралски пар може да стане побогат за нов член. Сопругата на принцот Вилијам, Кејт Мидлтон (38), наводно, свети од...

Сара Фемина / 14 мај, 2020 18:28

Професорот Фергусон, кој го советуваше Борис Џонсон да воведе карантински мерки и држеше „предавање“ на граѓаните дека мора да се придржуваат кон строгите мерки за социјална изолација, поднесе оставка како советник затоа што и дозволи на својата партнерка, која инаку е во брак, да го посетува во неговиот дом, пишува британски Телеграф.

ЕПИДЕМИОЛОГ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ПОРАДИ ЉУБОВНИЦАТА: Ја стави целата земја во карантин, а потоа е откриена неговата тајна!

Советникот на британската влада, епидемиолог Нил Фергусон, поднесе оставка откако ги прекрши правилата за изолација и се...

Катерина Крстиќ / 6 мај, 2020 12:23

Во Велика Британија, 13.729 луѓе починале од вирусот корона и заразени се 103.093 лица.

БОРИС ЏОНСОН АПЛАУДИРАШЕ НА МЕДИЦИНСКИОТ ПЕРСОНАЛ: Благодарам за вашите напори во борбата против коронавирусот!

Британскиот премиер Борис Џонсон се приклучи на аплаузот за медицинските работници кои се борат против короната на вирусот. „Како...

Катерина Крстиќ / 17 април, 2020 10:16