Убиството се случи доцна ноќеска, пред три часот, на улицата „Македонско-Косовска бригада“.

Хорор во Топанско поле: Убиените се скопјани на 24 и 28 години, кон нив пукале со пушка и пиштол

Двајцата убиени во кои ноќеска беше пукано се од Скопје, на возраст од 24 и 28 години, велат од МВР за „А1он“. Тие биле пронајдени...

Македонка Димкин / 5 март, 2021 12:25

Адвокатот на 37-годишниот поранешен полицаец Ерл Греј потврди дека на Лејн му е исплатена кауција во висина од 750.000 долари и дека станува збор за условна кауција, што значи дека Лејн ќе биде должен да исполни одредени услови за да не биде повторно приведен.

ПОЛИЦАЕЦОТ ОБВИНЕТ ВО СЛУЧАЈОТ ЗА СМРТТА НА ФЛОЈД ПУШТЕН ОД ПРИТВОР СО КАУЦИЈА!

Томас Лејн, еден од четворицата полицајци во Минеаполис обвинет за смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, беше ослободен...

Катерина Крстиќ / 11 јуни, 2020 11:07

Убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд за време на апсењето предизвика антирасистички протести низ целиот свет. Погребот на Флојд ќе се одржи денес во Хјустон.

МИСЛАМ ДЕКА ТОЈ ЌЕ ГО ПРОМЕНИ СВЕТОТ: Бајден во посета на семејството на убиениот Флојд!

Кандидатот на демократите за претседателските избори во САД, Џо Бајден изјави дека судбината на убиениот Афроамериканец...

Катерина Крстиќ / 10 јуни, 2020 10:04

Во САД веќе неколку денови има големи протести против полициската бруталност по убиството на Флојд кое се случи минатата недела, иако во последниве денови тие беа нешто помалку насилни.

ТРАМП КАКО ТИТО: Еве што рече за протестите поради убиството на Флојд! Испрати моќна порака до сите

Американскиот претседател Доналд Трамп вели дека сите американски граѓани заслужуваат да бидат еднакви пред законот и рече...

Катерина Крстиќ / 6 јуни, 2020 18:15

Членови на семејството на Флојд пристигнаа на комеморацијата, а група луѓе се собраа пред северниот централен универзитет за да оддадат почит.

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА МИНЕАПОЛИС СО СОЛЗИ ВО ОЧИТЕ ПАДНА НА КОЛЕНА ПРЕД КОВЧЕГОТ НА ФЛОЈД: Не можеше да ги сокрие емоциите!

Градоначалникот на Минеаполис, Џејкоб Фреј, клекна и плачеше покрај ковчегот на Џорџ Флојд на почетокот на комеморацијата...

Катерина Крстиќ / 5 јуни, 2020 11:19

Јавното обвинителство вчера вечер соопшти дека осомничениот со умисла лишил од живот жена со која живеел во заедничко домаќинство и со која имал блиски лични односи.

БРУТАЛНО УБИСТВО ВО СКОПЈЕ: Маж ја претепал сопругата до смрт!

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје предложи притвор и нареди истражна постапка против 27-годишник...

Катерина Крстиќ / 12 мај, 2020 9:19

Безживотните тела на А.П. родена 1979 година и нејзината мајка Т.К. родена 1956 година имале прострелни рани.

Убиените жени во Прилеп биле мајка и ќерка

Семејна трагедија утринава ги растревожи прилепчани. Имено во семејна куќа беа пронајдени двебезживотни тела а како што...

Катерина Крстиќ / 11 јануари, 2020 12:06

Имено за убиството на Пино е обвинета и неговата девојка дваесет и двегодишната скопјанка Ангела Ѓорѓиевска. Таа е обвинета како соучесник во убиството на  26-годишниот Секондо, настан кој се случи на 11 декември лани.

Денеска започнува судењето за убиството на Пино

Денеска во Кривичниот суд започнува судењето за убиството на младото момче Пинета Секондо – Пино. На 29.04.2019 година во Единицата...

Катерина Крстиќ / 15 ноември, 2019 9:35