Маја сега ќе имае 24 години

Единаесет години семејството на 14-годишната Маја не доби одговор кој ја остави да умре среде планина

Случајот со убиството на 14-годишната Вања Ѓорческа од Скопје ја потсети јавноста на мистериозната смрт на исто така 14-годишната...

Македонка Димкин / 26 декември, 2023 17:24

Осомничен е 40-годишен маж кој бил обучувач за ракување со оружје, но летото бил на двонеделен психијатриски третман.

Масакр во САД, убиени 22 луѓе, потера по убиецот

Во градот Луистон во САД во два вооружени напади убиени се најмалку 22 луѓе. Двата напади се извршени во ресторан и во куглана,...

Македонка Димкин / 26 октомври, 2023 7:41

Сеуште нема информации дали се точни информациите на тв пинк

Пинк: Мајката и сестрата на Коста Кецмановиќ фатени на граница со Македонија

Српската телевизија „Пинк“ објави дека мајката и сестрата на убиецот Коста Кецмановиќ кој изврши масакар во училиштето...

Македонка Димкин / 25 јуни, 2023 7:47

Во Сомбор, кој се наоѓа на северозападот на Србија, живеат околу 50 000 жители.

Во пукање во Сомбор ранети двајца полицајци и напаѓачот

Од српското Министерство за внатрешни работи соопштија дека по пријава за пукање и семејно насилство, на местото на настанот...

Македонка Димкин / 7 јуни, 2023 22:40

Ракометарот Денис Тот од дискотеката излегол во друштво со осомничните за неговото убиство по три часа забава.

9 Скопјани равнодушно гледале како го претепуваат Тот!

Ракометарот Денис Тот од дискотеката излегол во друштво со осомничните за неговото убиство по три часа забава. Тие имале...

Македонка Димкин / 15 април, 2022 6:50

Прво соопштија немало знаци на насилство, доволно да му се даде време да избега убиецот

Обвинителот Бубевски за убиството на Тот: Немаше намера за прикривање, збрката настана поради лоша медицинска проценка

Сè уште се трага по човекот кој прв го удрил ракометарот, вели шефот на Основното јавно обвинителство – Скопје Во меѓувреме,...

Мате Парлоф / 11 април, 2022 8:07

Ракометарот е сепак убиен, две лица приведени, едни кице недостапно за полицијата!

Приведени убијците на Хрватскиот ракометар?

По добиеното известување од Министерството за внатрешни работи за случен кривично правен настан со смртни последици, јавен...

Македонка Димкин / 10 април, 2022 9:17

Убиството се случи доцна ноќеска, пред три часот, на улицата „Македонско-Косовска бригада“.

Хорор во Топанско поле: Убиените се скопјани на 24 и 28 години, кон нив пукале со пушка и пиштол

Двајцата убиени во кои ноќеска беше пукано се од Скопје, на возраст од 24 и 28 години, велат од МВР за „А1он“. Тие биле пронајдени...

Македонка Димкин / 5 март, 2021 12:25