Според информациите кои ги доставија заедно со фотографијата Груевски е во кафуле во Будимпешта, во друштво со преубава девојка која што по потекло од Србија.

(ФОТО) Груевски уловен во друштво со преубава Србинка

Колегите од веб порталот Револуционер споделија фотографија од Будимпешта каде што се наоѓа поранешниот премиер на Република...

admin@magazin / 29 мај, 2021 10:08

Груевски во својот пост посочи дека не постои реформа или закон што ќе промени нешто во судството во Македонија се додека државата функционира како што вели по принцип на мафијашка држава каде власта контролирајќи го обвинителството и судот своите најважни преставници ги ослободува од гонење (освен оние со кои самата ќе одлучи да ги елиминира од сосема други побуди), а истите институции преку фабрикувани случаи ги користи за гонење на политичките неистомисленици и каде пресудите на судот ги носи и испорачува еден човек или неговата најблиска структура.

Груевски: Заев вршеше притисок врз судот- одлуката на Врховен не е изненадување!

Нема воопшто никакво изненадување во одлуката на врховниот суд да ја потврди пресудата за “Тенк”, кој е само дел од поширокиот...

Катерина Крстиќ / 18 септември, 2020 18:19

Со добиен политички азил, Груевски во суштина е слободен човек, а неговиот статус во Унгарија го спречува Интерпол да издаде налог за апсење, кој Македонија го бара од 2019 година.

Груевски го штитат правилата на Интерпол од екстрадиција- тој си купува куќа во Будимпешта?

Одредбите создадени да ги заштитат политичките бегалци од прогон од репресивни режими, иронично, го штитат поранешниот премиер...

Катерина Крстиќ / 15 јули, 2020 11:00

Лажните вести и генерално лажењето, станаа национален спорт во земјата.

Се огласи ГРУЕВСКИ ЗА ЖЕНИДБАТА СО УНГАРКА, адвокатот албанец и за издавањето на државни тајни во Македонија

Поранешниот лидер на ВМРО ДПМНЕ, Никола Груевски се огласи на социјалните мрежи каде пишува за лажните вести што ги шири...

Перо Милчин / 16 ноември, 2019 21:10

Токму на време да разберам дека НИКОЛА ГРУЕВСКИ ќе се жени за унгарка (маџарица).

ЕКСКЛУЗИВНО: НИКОЛА ГРУЕВСКИ СЕ ЖЕНИ ЗА УНГАРКА – Дали ќе му се насмее среќата по трет пат?!

Новинарот Миленко Неделковски ексклузивно од Виена открива дека екс премиерот Никола Груевски по трет пат ќе стапне на лудиот...

admin@magazin / 14 ноември, 2019 17:51

Со наслов „Груевски ja напушта Будимпешта!?“ порталот пишува дека не е јасно дали тој испраќа пријатели на аеродромот или пак се спрема да ја напушти Будимпешта.

ГРУЕВСКИ СЕ ВРАЌА ВО МАКЕДОНИЈА? Виден со куфери на меѓународниот аеродром Ферихеги – Будимпешта!

Порталот МКД њуз објави фотографија од поранешниот премиер и лидер на ВМРО ДПМНЕ, Никола Груевски кој бил фотографиран од...

admin@magazin / 25 октомври, 2019 23:21

Очигледно неговата лична проценка е дека ова е последен момент кога би можел да состави некаква приказна, колку и таа да звучи неубедливо, за да побара таква помош.

ГРУЕВСКИ: Заев е криминоген и неспособен марионетски премиер, со изборите тој бара “сламка за спас”

Вистинската причина заради која Заев се одлучи на брзи избори по неуспехот со почетокот на преговорите со ЕУ е неговата намера...

Перо Милчин / 19 октомври, 2019 18:08

Тој се наоѓа на Избирачкиот список во петтиот дистрикт на главниот град на државата во која доби азил благодарение на неговиот пријател, премиерот Виктор Орбан.

Груевски пронајден како гласач без адреса во Избирачкиот список за локалните избори во Унгарија!

Гласач со име Никола Груевски е на Избирачкиот список. Името на гласачот, како и возраста, 49 години, се совпаѓаат со оние на...

Рејхан Бајрами / 11 октомври, 2019 22:09