Трагедијата настана откако туристички брод се судри со друг брод на Дунав во близина на центарот на Будимпешта.

Страшна сообраќајка во Будимпешта, седум мртви и над 20 исчезнати (ВИДЕО)

Најмалку седум лица загинаа а 21 се водат како исчезнати по трагедијата која ја зафати Будимпешта. Трагедијата настана откако...

Катерина Крстиќ / 30 мај, 2019 11:17

За одземање на мандат на пратеник на собраниска седница потребно е да гласаат 80 пратеници, односно две треини од вкупниот број народни избраници

Павле Богоевски во среда ќе закаже комисија за мандатот на Никола Груевски

Од извори во Собранието дознаваме дека седницата за одземање на мандатот на пратеникот Никола Груевски ќе биде одржана во...

Данаил Михајловски / 20 мај, 2019 15:19

За да му се одземе мандатот на Груевски е потребно двотретинско мнозинство.

ГРУЕВСКИ “РАСПНАТ ВО СОБРАНИЕ” -почнува постапка за одземање на неговиот мандат на чело со Џафери!

Талат Џафери претседателот на Собранието прати допис до Комисијата за мандатно-имунитетни прашања во кое ја известил комисијата...

Сара Фемина / 15 мај, 2019 15:06

Издавањето на книгата не одеше според планот кој го имав во летото 2018 година.

Груевски не знаеше што да прави, па напиша книга во Будимпешта- Со посвета на моите ќерки Софија и Анастасија!

Поранешниот премиер Никола Груевски преку социјалните мрежи информираше дека неговата книга е готова и дека ќе биде достапна...

Сара Фемина / 7 мај, 2019 17:53

Груевски најверојатно е заинтересиран за купување на стан бидејќи тој е виден како гледа реклами во центарот на градот.

Никола Груевски во потрага по стан во Будимпешта !

Две нови фотографии од екс премиерот на Република Македонија, Никола Груевски осамнаа на Твитер од Будимпешта. Груевски...

Сара Фемина / 25 април, 2019 16:39

Не лоцирам никаква вина кај СЈО, кај мене, или кај моите помошници обвинители

СЈО истражува кој му „помага“ на Груевски да води удобен живот во Будимпешта

Специјалното јавно обвинителство води предистрага за експремиерот Никола Груевски, која е насочена кон испитување на неговата...

admin@magazin / 8 април, 2019 9:58

Денот на шегата секоја година се слави на 1 април. 1 Април не е национален празник, но секаде се прославува како ден кога многумина прават разни шеги и будалаштини.

ЕКСКЛУЗИВНО: Уапсен е Никола Груевски !

Во близина на Будимпешта утринава околу 06.30 минути од страна на унгарската полиција, уапсен е бившиот премиер на Република...

Сара Фемина / 1 април, 2019 9:38

Според порталот економски Лидер

ЕКСКЛУЗИВНО: Роднина на Заев со Бентли го следел Мицковски мислејќи дека оди во Будимпешта

Од ВМРО-ДПМНЕ одговорија на тврдењата на одредени портали дека претседателот на партијата Христијан Мицкоски е во Унгарија. Од...

Узунов Бобан / 30 март, 2019 18:03