Се сеќавате дека овде имаше една стара улица која исто се викаше Босна и Херцеговина и која 50-тина години не беше реконструирана.

СКОПЈЕ ДОБИ УШТЕ ЕДЕН МОДЕРЕН БУЛЕВАР – ПРВИОТ ДЕЛ ОД БУЛЕВАРОТ БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА ОТВОРЕН ЗА СООБРАЌАЈ

СКОПЈЕ ДОБИ УШТЕ ЕДЕН МОДЕРЕН БУЛЕВАР – ПРВИОТ ДЕЛ ОД БУЛЕВАРОТ БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА ОТВОРЕН ЗА СООБРАЌАЈ! Се сеќавате дека...

Перо Милчин / 14 декември, 2020 19:49

Булеварот Христијан Тодоровски Карпош доби нов дрворед во есенската акција на Град Скопје за садење дрвја во повеќе скопски општини, која што е во тек.

ОШТЕТЕН НОВИОТ ДРВОРЕД НА БУЛЕВАРОТ ХРИСТИЈАН ТОДОРОВСКИ КАРПОШ ВО БУТЕЛ

Дел од новиот дрворед на булеварот Христијан Тодоровски Карпош во Бутел изминатово деноноќие е уништен од несовесни граѓани. Инспектори...

Сара Фемина / 9 декември, 2020 13:55

- Со овој дрворед ги потврдуваме новите стандарди на квалитет што го воведовме во текот на изминативе три години во нашиот град. Овде на Булеварот АСНОМ се засадени 300 висококвалитетни дрвја.

ГРАД СКОПЈЕ ЗАСАДИ НОВ ДРВОРЕД СО 300 ДРВЈА НА БУЛЕВАРОТ АСНОМ

Во Аеродром, на булеварот АСНОМ, се засадија 300 нови листопадни и зимзелни дрвја кои веќе напролет ќе развијат убави крошни...

Рејхан Бајрами / 25 ноември, 2020 13:09

Тој упати благодарност до граѓаните кои покажаа разбирање и трпение кое беше неопходно за во исто време да се реконструираат голем број улици.

РЕКОНСТРУИРАН БУЛЕВАРОТ 8.СЕПТЕМВРИ ВО КАРПОШ, ЗАВРШУВА СЕЗОНАТА НА РЕКОНСТРУКЦИИТЕ

Екипите на Град Скопје во рок од 30 дена ја завршија реконструкцијата на булеварот 8.Септември во општина Карпош, на потегот...

Рејхан Бајрами / 14 ноември, 2020 13:14

Со бележење на хоризонталната сообраќајна сигнализација, деновиве заврши целосната реконструкција на коловозот од булеварот Видое Смилевски Бато во општина Аеродром.

РЕКОНСТРУИРАН БУЛЕВАРОТ ВИДОЕ СМИЛЕВСКИ БАТО ВО АЕРОДРОМ

Со бележење на хоризонталната сообраќајна сигнализација, деновиве заврши целосната реконструкција на коловозот од булеварот...

Стојче Бушин / 24 октомври, 2020 10:27

Градот Скопје уште еднаш апелира до граѓаните да бидат трпеливи и да ги почитуваат новонастанатите услови на патот, како и посебните сообраќајни режими со кои се регулира сообраќајот за време на реконструкцијата на фреквентниот булевар Александар Македонски.

КОРИСТЕТЕ ГИ АЛТЕРНАТИВНИТЕ РУТИ ЗА ИЗЛЕЗ ОД СКОПЈЕ ДОДЕКА СЕ РЕКОНСТРУИРА БУЛЕВАРОТ АЛЕКСАНДАР МАКЕДОНСКИ

Градот Скопје апелира до граѓаните да ги користат алтернативните рути при своето движење со возила кон излезот од Скопје...

Стојче Бушин / 15 октомври, 2020 10:58

Источниот влез на Скопје од денеска е целосно обновен и функционира без сообраќајни гужви и метеж, а сообраќајот во овој дел од градот е нормализиран.

ПУШТЕН ВО СООБРАЌАЈ БУЛЕВАРОТ АЛЕКСАНДАР МАКЕДОНСКИ -ИСТОЧНИОТ ВЛЕЗ ВО СКОПЈЕ

За само 30 дена со забрзана динамика на реализација на градежните активности и деноноќно работење, реконструиран e булеварот...

Стојче Бушин / 8 октомври, 2020 10:20

Со бележењето на хоризонтана сообраќајна сигнализација на булевар АСНОМ во општина Аеродром, од утре граѓаните ќе возат по новиот проширен булевар!

ОД УТРЕ СКОПЈАНИ ЌЕ ВОЗАТ ПО НОВИОТ БУЛЕВАР АСНОМ!

Со бележењето на хоризонтана сообраќајна сигнализација на булевар АСНОМ во општина Аеродром, од утре граѓаните ќе возат...

Стојче Бушин / 25 мај, 2020 16:43