Од Управата на градските гробишта Бутел ја демантираа веста дека поранешниот пратеник ќе биде погребан во Алејата на великаните, туку во делот на гробиштата наменет за исламски верници.

ПОГРЕБАН АМДИ БАЈРАМ: Со голема поворка автомобили испратен до вечното почивалиште

Со голема поворка поранешниот пратеник, Амди Бајрам испрaтен до вечното почивалиште во гробиштата во Бутел. Поворката тргна...

Рејхан Бајрами / 25 октомври, 2020 15:31

Инаку во јуни годинава, градоначалникот на општина Бутел Велимир Смилевски беше во самоиницијативно поради средбата со директорката на УЈП Сања Лукаревска која исто така беше позитивна на ковид-19.

Градоначалникот на Бутел позитивен на Ковид-19!

На својот официјален Фејсбук профил градоначалникот на Бутел, Велимир Смилевски објави дека е позитивен на Ковид-19. Тој објави...

Катерина Крстиќ / 5 октомври, 2020 19:39

Оваа фреквентна улица во Бутел е една од најважните сообрајници за граѓаните од таа општина, кои во голем број секојдневно се движат и поминуваат по овој дел од улицата Александар Урдаревски.

РЕКОНСТРУИРАНА УЛИЦАТА АЛЕКСАНДАР УРДАРЕВСКИ ВО БУТЕЛ

Со ноќно бележење на хоризонтална сообраќајна сигнализација, викендов заврши реконструкцијата на улицата Александар Урдаревски...

Стојче Бушин / 13 јули, 2020 6:41

На улицата досега беше изведена комплетно нова атмосферска канализација и другите подземни инсталации!

ПРОДОЛЖУВА РЕКОНСТРУКЦИЈАТА НА УЛИЦАТА АЛЕКСАНДАР УРДАРЕВСКИ И ЗА ВРЕМЕ НА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС

Оваа улица во Бутел е една од најважните сообрајници за граѓаните од таа општина, кои во голем број секојдневно се движат...

Стојче Бушин / 7 јуни, 2020 15:17

Директорот информираше дека во акцијата е уапсено едно лице. Тој вели дека истрагата е во тек со цел за утврдување и откривање на други лица.

ВОНРЕДНА ВЕСТ: Акција на МВР во Скопје, запленет над еден тон марихуана!

МВР вечерва спроведе акција во Скопје, при што е запленета поголема количина на дрога. Директорот информираше дека во акцијата...

Стојче Бушин / 22 април, 2020 23:42

Скопската полиција ќе поднесе кривични пријави против четворица малолетници од Скопје (двајца од 16 години, еден 15 и еден 12 години), поради сомнение за сторено кривично дело „насилство“, а во врска со нападот со нож во скопската населба Бутел.

СТРАШНО: Напаѓачот кој прободе дете со нож во Бутел има само 12 години

Откриени се нови детали за прободувањето на малолетното момче во скопската населба Бутел. Скопската полиција ќе поднесе...

Весна Петровска / 9 декември, 2019 11:19

Непозанти млади лица синоќа во Бутел со нож нападнале две малолетни деца, при што на едното дете на возраст од 13 години му е забоден нож во грбот, а на другото дете на слична возраст му е скината јакна од ножот во обид да биде прободено, соопшти денес МВР.

ЗА МАЛКУ ФАТАЛНА ПРОШЕТКАТА НИЗ МААЛО: МВР се огласи за ранувањето на малолетникот во Бутел

Министерството за внатрешни работи денеска се огласи за вчерашниот инцидент во скопски Бутел.Непозанти млади лица синоќа...

Весна Петровска / 7 декември, 2019 13:42

Никола се наоѓа во стабилна состојба.

НАЈНОВА ВЕСТ: ОБИД ЗА УБИСТВО ВО БУТЕЛ – Вечерва 13 годишно момче прободено со нож

Вечерва во Бутел кај Зегин физички e нападната група на мирни дечиња, со нож во пределот на грбот е прободен 13 годишниот Никола...

Сара Фемина / 6 декември, 2019 23:13