Тој пред граѓаните истакна дека ќе зборува за сите оние неправди, за сите оние неисполнети ветувања и за сите оние нереализирани очекувања.

Мицкоски до Заев: Граѓаните кои ги потцени се како пиреј, но за тоа ќе бидеш казнет на изборите на 21 април

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска им се обрати на граѓаните во Бутел. Тој пред граѓаните рече дека...

Катерина Крстиќ / 10 април, 2019 22:33

Спасовски заборава дека е министер па од полициски станици почна да агитира за референдумот, на кој пријавете ако ве спречуваат, ако ве тераат да излезете, молчете си

Граѓаните да пријават закани да не излегуваат на референдумот! А заканите за излегување?

Ова е историски миг за нашата држава. Апелирам ако кој било се заканува на кој било граѓанин да не излегува на референдум,...

Мирко Бачиќ / 6 септември, 2018 8:21

По истрагата на Институтот и Јавното обвинителство некој ќе мора да одговара за инцидентот.

Куче бездомник со дел од човечка нога шетало низ Бутел

Вчера во 19:30 часот во Полициската станица Чаир било пријавено дека на улица “Боца Иванова” – на втората капија за влез...

Мирко Бачиќ / 29 јули, 2018 13:47