Триесетте милиони денари ќе бидат доделени за освоената титула на Р.К.Вардар кој по втор пат стана Европски шампион во ракомет.

Владата ќе додели 30 милиони денари награда за Р.К. Вардар

На денешната 141 седница Владата донесе одлука да бидат доделени 30 милиони денари на Ракометниот клуб,европскиот првак,  Вардар....

Катерина Крстиќ / 26 јуни, 2019 0:44

Македонскиот репрезентативец ќе игра на позицијата на лево  крило а потпиша двегодишен договор со Р.К.Вардар и ќе му биде замена на Тимур Дибиров во новата сезона.

Ново засилување во Р.К Вардар- ова е замената за Дибиров

21 годишниот Димитар Димитриоски, e новиот ракометар кој ќе го облече дресот на црвено црните шампиони. Димитар е новиот член...

Катерина Крстиќ / 25 јуни, 2019 17:50

Иако пред месец дена слушнавме само половина од песната и најава за тоа што наскоро требаше да излезе, денеска на радост на фановите тие објавија и видео запис. 

Конечно новата химна за Р.К.Вардар напишана од двете сестри доби и видео запис

По освојувањето на европската титула на македонскиот ракометен шампион, цела Македонија се крена на нозе и гордо ги пречека...

Катерина Крстиќ / 15 јуни, 2019 15:04

Инаку преработката ја направија Асови и композиторот Александар Митевски, а е преработка на хитот од  фестивалот за забавни мелодии „Макфест” во 1988-ма година.

,,Макфест” удри по навивачите на Вардар: Божемната химна е проста вулгаризација и уништување на овој хит

По повод второто злато на ракометниот клуб Вардар, кое го освоија ракометарите во Келн, беше преработен безвременскиот хит...

Катерина Крстиќ / 7 јуни, 2019 11:35

Еден од нив, Стеван Стевановиќ на својот официјален „Фејсбук“ профил сподели видео од атмосферата во авионот на Вардар

ВИДЕО: Погледнете што се случуваше во авионот на Вардар пред да слета во Скопје (ВИДЕО)

Сите нови детали поврзани со патувањето кон Македонија на ракометарите од шампионскиот Вардар  никогаш не се досадни. Вардарци...

Катерина Крстиќ / 10:10

Во знак на благодарност и големиот успех по кој Македонија се уште е во еуфорија, две горди македонски решија да направат песна за европскиот првак.

ВИДЕО: Европскиот првак Вардар доби нова песна, девојки растуривте!!!

Откако македонскиот ракометен шампион ја освои втората европска титула, цела Македонија се крена на нозе и гордо ги пречека...

Катерина Крстиќ / 5 јуни, 2019 21:41

Имено во 2017 година кога за прв пат Вардар ја освои титулата европски шампион црвено-црните, го сменија клупското лого

ФОТО: Погледнете го новото лого на Р.К. “Вардар”

Р.К. Вардар од денска има ново лого. Шампионите кои по втор пат ја освојуваат европската титула како и пред две години така...

Катерина Крстиќ / 4 јуни, 2019 16:40

Тие му ја посветија втората европска круна на ракометниот клуб Вардар на својот другар од трибината Никола Саздовски – Саздо,

Комити со трогателна порака за Саздо: Дали на небото ги почувствува вибрациите од вчерашната прослава?

Навивачката група Комити, кои воедно се и најверните навивачи на Вардар, упатија трогателна порака до трагично загинатиот...

Катерина Крстиќ / 15:12