Само автомобилот бил извлечен од водата, додека пак внатре немало никој.

Потоа продолжија претресите во кои покрај надлежните органи беа вклучени и членови на семејствата и жители на околината.

Пронајдено машко тело во Вардар – се сомнева дека е на 22-годишниот кумановец

Пронајдено машко тело во Вардар – се сомнева дека е на 22-годишниот кумановец! Тело е пронајдено во водите на реката Вардар,...

Мате Парлоф / 2 октомври, 2022 12:14

Овој дел од кејот скоро 8 години не беше прооден за пешаци и за велосипедисти поради градежните работи и натрупаниот градежен материјал поради изградбата на „Панорамското тркало“.

ПО 8 ГОДИНИ КОНЕЧНО СЕ ОСЛОБОДУВА ПАТЕКАТА НА КЕЈОТ, КАЈ НОВИОТ ПЕШАЧКИ МОСТ ВО ЦЕНТАР

Екипите на Град Скопје почнаа да го расчистуваат кејот на реката Вардар околу новиот пешачки мост кај зградата на Македонскиот...

Рејхан Бајрами / 13 јануари, 2021 11:44

Еден од ракометарите на „вардарци“ во изминатите денови покажал симптоми на болеста, а по тестирањето добил позитивен резултат, по што се наоѓа во самоизолација.

Коронавирусот се врати во РК Вардар!

Лоша вест за РК Вардар – коронавирусот се врати во редовите на актуелниот европски шампион непосредно пред враќањето на...

Владо Марин / 12 октомври, 2020 19:30

Се чисти каменот и коритото на реката, пешачката патека на кејот, се корнат гранки, треви и грмушки со кои е обраснат овој дел од градот, се кастрат дрвјата, се уредува зеленилото и се чисти ѓубрето.

ЧИСТЕЊЕ И УРЕДУВАЊЕ НА КЕЈОТ НА ВАРДАР

Град Скопје деновиве интензивно работи на чистење и уредување на двете страни на кејот на реката Вардар, со цел овој дел од...

Владо Марин / 19 септември, 2020 21:32

Двете лица синоќа исчезнале во водите на реката, а полицајци, пожарникари и граѓани цела ноќ трагале по нив.

ВИДЕО: Трагедија во Гостивар – девојка се удави во Вардар, се трага по човек кој се обидел да ја спаси

Телото на девојка која вчеравечер се удавила во водите на реката Вардар во Гостивар, е пронајдено рано утринава, додека се...

Владо Марин / 29 август, 2020 8:03

Актуелниот европски првак делуваше уште некомпонирано и невоиграно и единствениот период во кој имаше иницијатива беа почетните 15-тина минути.

Е. Пелистер ја освои Струга и му најави на Вардар што го чека сезонава

Еурофарм Пелистер е освојувач на традиционалниот „Струшки турнир“, совладувајќи го во финалето Вардар, со 26-23. Актуелниот...

Владо Марин / 16 август, 2020 22:54

Двојката чека принова, а веста дека ќе станат родители ја објавија зимата во февруари!

Столе Стоилов стапна на лудиот камен: Мала забава за капитенот на Вардар

Ракометарот Столе Стоилов вчера се ожени со својата девојка Деница. Двојката чека принова, а веста дека ќе станат родители...

Владо Марин / 23 јули, 2020 8:53

Оваа запоставена страна од кејот на Вардар, наскоро ќе стане нов добро уреден јавен простор.

СЕ ЧИСТИ И УРЕДУВА СЕВЕРНАТА СТРАНА ОД КЕЈОТ НА ВАРДАР

Екипи на градските јавни претпријатија континуирано работат на терен на чистење и уредување на северната страна од кејот...

Владо Марин / 25 јуни, 2020 7:29