Црвено-црните од таму испратија честитка за сите православни верници. Веќе од утре за фудбалерите на Вардар почнуваат и пријателските натпревари во турскиот туристички центар. Најпрво против сплитски Хајдук.

ФОТО: Вардарци од Анталија – „Бог се јави“

Фудбалерите на Вардар во овие моменти се во Анталија каде што се подготвуваат за вториот дел од сезоната. Црвено-црните од...

Валерија Петрова / 19 јануари, 2020 14:18

Допрва ќе се утврдува идентитетот и причината за смртта на жената, која според првите информации била на возраст 60-70 години.

(ВОЗЕНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)Пронајдена мртва жена во Вардар!

Женско тело вчера беше извлечено од водите на реката Вардар во Скопје, во близина на пешачкиот мост кај Железничка станица. Жената...

Сара Фемина / 3 ноември, 2019 9:51

Вториот дел игравме далеку подобро и со реализација во финишот, па сигурно сум пресреќен со победата против тим како Монпеље“ – истакна Писонеро по мечот.

Вардар го ПРЕЗГАЗИ француски Монпелје и тргна по нов европски трофеј!

Европскиот шампион и првак Вардар, со победа ја започна новата сезона во Лигата на шампионите. Нашиот Шампион Вардар го победи...

Сара Фемина / 14 септември, 2019 20:44

– Се надевам дека ова е почеток на трајна соработка помеѓу Монако и „Бет Сити“ и имаме за цел да ги здружиме нашите сили за да придонесеме за развој и унапредување на фудбалот во двете земји.

Сергеј Самсоненко постана официјален спонзор на францускиот прволигаш МОНАКО!

Компанијата на рускиот милијардер Сергеј Самсоненко „Бет Сити“, потпиша двегодишен договор со францускиот прволигаш Монако. Самсоненко...

Перо Милчин / 12:53

21 годишното момче од село Бистренци, Демир Капија, вчера влегло во водите на реката Вардар да се разлади додека ги напасувало своите говеда, но досега не е вратено дома. Цела вечер блиските и соселаните трагале по момчето но се уште нема ни трага ни глас од него.

Се трага по исчезнато момче- влегло во Вардар да се разлади и не се вратило

Младо момче исчезнало вчера околу 14 часот, откако влегло во водите на реката Вардар околу 14 часот, но се уште не се вратило...

Катерина Крстиќ / 15 август, 2019 9:46

Стартува приоритетната продажба на билетите за новата натпреварувачка сезона на двоjниот европски шампион. На повеќе од 45 денови од првиот домашен натпревар во групната фаза од ЕХФ лигата на шампионите во ЛШ, против Порто од Португалија продажбата на сезонските билети за сезоната 2019/2020, годинава ќе почне во среда, 7 август и ќе трае до 9 септември 2019.

Утре започнува продажбата на сезонски билети за мечевите на РК Вардар

Продажбата на сезонските билети и годинава ќе се реализираат во две фази, и тоа од 7 до 21 август следи приоритетната продажба...

Катерина Крстиќ / 6 август, 2019 21:57

Како и речиси и секоја голема приказна, така и онаа за Вардар има скромен почеток. Како фузија од два клуба Македонија и Победа во таа 1947 година во киното „Вардар“ во Скопје, се создаде клубот кој што подоцна ќе даде многу за фудбалот во поранешната држава Југославија, а потоа и во Македонија.

Среќен 72-ри роденден Вардаре!

Фудбалската гордост Вардар денеска слави 72 години постоење. 72 години симбол на Скопје, на Македонија. Како и речиси и секоја...

Катерина Крстиќ / 22 јули, 2019 11:38

На Интернет осамна видео од целата сцена, исто така се гледа како полицајката го апси крадецот на лице место.

СО ВАКВИ АКЦИИ КРАДЦИТЕ ЌЕ СТАНАТ МИНАТО: Полицајка го преплива Вардар за да фати крадец

Драма во главниот град, полицајка го преплива Вардар само за да фати крадец. На Интернет осамна видео од целата сцена, исто...

Валерија Петрова / 5 јули, 2019 21:45