Денеска во јавноста излезе веста дека наводно бизнисменот Хари Костов влегува во ракометниот првак и го презема управувањето со РК Вардар, но ова се неофицијални информации до кој дојде порталот Скопје Инфо од извори во клубот.

Конечно е откриено кој ќе биде нов сопственик на РК Вардар

Откако првиот човек на РК Вардар, Сергеј Самсоненко изјави дека дава оставка, се шпекулираше за новиот сопственик. Под водство...

Катерина Крстиќ / 21 мај, 2019 16:09

Имено станува збор за најнова вест, дека договорена е соработка на повеќе компании и бизнисмени, кои во иднина ќе бидат дел од македонскиот ракометен бренд кој беше европски првак, и за среќа во целата акција се вклучија домашните моќници.

Радосна вест за фановите на Вардар- Сергеј Самсоненко останува во клубот

Иако пред извесно време беше објавено дека првиот човек на Ракометниот клуб Вардар си заминува, и беше отворена жиро сметка...

Катерина Крстиќ / 11 мај, 2019 16:06

Во оваа цена од 10.300 денари е вклучен само билетот за натпреварите (полуфинале и финален ден).

Навивај за ВАРДАР по цена од 300 евра во Келн!

На 1 и 2 јуни, Вардар оваа година ќе биде дел од завршниот спектакл во Лигата на шампионите, фајналфор турнирот во Келн. Од денеска...

Перо Милчин / 8 мај, 2019 20:45

Покрај Вардар, во полуфиналето ќе играат и унгарски Веспрем, шпанската Барселона и полскиот првак Килце. Завршниот фајнал-фор во Келн ќе се одржи на 1 и 2 јуни. `

ОЈ ВАРДАРЕ МАКЕДОНСКИ ТИ ЈА КРАСИШ МАКЕДОНИЈА – Одиме во Келн по нова Европска титула !

Македонскиот првак Вардар загуби од ПИК Сегед со 29:25, но ја сочува предност од првиот четвртфинален меч кога во Скопје црвено-црните...

Сара Фемина / 5 мај, 2019 21:12

Рускиот бизнисмен, пред речиси една недела испрати соопштение до јавноста, преку кое ги извести фановите на Вардар, дека за жал повеќе нема да го финансира „црвено-црниот“ клуб.

Фановите нема да го остават ВАРДАР на цедило: Отворена жиро сметка за донации! (ФОТО)

По најавата на првиот човек на Вардар, Сергеј Самсоненко дека го напушта клубот, сега и официјално од денеска, е отворена...

Катерина Крстиќ / 30 април, 2019 19:06

Таа на својот Фејсбук профил објави фотографии од натпреварот, а на трибините во салата „Јане Сандански“ ги бодреше Вардарци,

ФОТО: Професорката Силјановска од трибините ги бодреше „Вардарци“

Кандидатката за претседател поддржана од ВМРО, Гордана Силјановска Давкова вечерва ја покажа љубовта кон ракометот и беше...

Катерина Крстиќ / 25 април, 2019 23:30

Вардарци успеаа во целта и го совладаат Пик Сегед со 31-23 и го трасираа патот кон третото учество на Ф4-турнирот во Келн.

Вардаровото срце не издржа – јунаците славеа и пуштија солзи на разделбата со Скопје!

Македонскиот ракометен првак Вардар вечерва го покажа македонскиот непокор. Со срце на терен, си ја оствари целта и на последниот...

Катерина Крстиќ / 23:11

Со резултат 31:23 вечерва Вардар ги совлада Унгарците и со оваа фантастична победа Вардар е на чекор до уште еден Ф4 турнир кој ќе се заигра во Келн, Германија.

ВАРДАР ГО ОСТАВИ СРЦЕТО НА ТЕРЕН ЗА МАКЕДОНИЈА- Сегед срушен од македонските шампиони !

Вардарци го совладаа Пик Сегед со 31-23 и зедоа учество на Ф4-турнирот во Келн. Вечерва македонските ракометари на Вардар покажаа...

Сара Фемина / 22:09