Ахметов е еден од најбогатите украински олигарси

„Спорт 1“: Газдата на Шахтер Доњецк преговара да ги купи ФК и РК Вардар!

Газдата на украинскиот гигант Шахтер Доњецк, Ринат Ахметов преговара за да ги преземе фудбалскиот и ракометниот клуб Вардар...

admin@magazin / 3 септември, 2018 13:06

Факт: Капитални инвестиции со кои Вардар доби поинаков лик и стана вистински гигант, со услови какви што немаат најголемиот дел од клубови на Балканов.

Русинот Сергеј Самсоненко, по четири ипол години заминува од Вардар?

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар, делумно или целосно ќе се врати под финансиска закрила на Град Скопје, откако...

Македонка Димкин / 22 јули, 2018 14:17

Од доаѓањето на Самсоненко, кој за извршен директор го постави Самоил Симев, а претседателската функција му припадна на Мирко Спасески, тренерите се менуваат како кукли во зависност од претставата што треба да и се подготви на јавноста.

Зошто Вардар веќе не е најдоброто од Македонија?!

Најавената  „Ревардаризација“ се претвори во „Растуризација“. Зошто е тоа така и кои се вистинските причини за слободниот...

Македонка Димкин / 0:09

Манев е роден во Радовиш, но целата кариера ја мина во клубови во Финска во екипите на Клуби 04, Викингит, ПК-35, Хонка, Интер Турку и Кеми.

Стоперот Манев : Доаѓам за да ја вратиме титулата!

Македонскиот стопер Коста Манев и официјално е ново засилување на Вардар, откако црвено-црните денеска го промовираа 25-годишниот...

Рејхан Бајрами / 5 јули, 2018 7:00

ЕХФ ГО ОБЈАВИ СПИСОКОТ: Вардар има сигурно место, Металург ќе се „тресе“

„КАРТИТЕ“ СЕ ОТВОРЕНИ, СЕ ЧЕКА ОДГОВОР

ЕХФ го објави списокот на екипи кои аплицираа за место во Лигата на шампионите за следната сезона.  ЕХФ го објави списокот...

Македонка Димкин / 8 јуни, 2018 0:30

Како и минатата година вардарки имаа напад за победа во регуларниот тек и пак беа брзоплети и не упатија удар кон унгарскиот гол.
Во продолженијата од финалето на Лигата на шампионите беа надиграни од Ѓер, а кога им се укажа шанса за реми и седмерци, Киш се испречи и одбрани зицер.

Вардарки потонаа во тага, историјата пак се повтори

Тагата загосподари меѓу ракометарките на Дибирова и потиштени низ солзи и болни гримаси ја напуштија „Ласло Пап Арена“...

admin@magazin / 13 мај, 2018 21:40