Ракометниот храм или како што изминатите години го нарекувавме ВУЛКАНОТ СЦ „Јане Сандански“ бесплатно ќе го даде на користење на европскиот првак, кој од први јуни и официјално ќе биде во рацете на старо-новиот газда, Михајло Михајловски, човекот кој никогаш не криеше дека Вардар е негова слабост.

Сергеј Самсоненко не го изневери Вардар- уште еднаш ја покажа љубовта кон црвено-црните!

Сергеј Самсоненко креаторот и причината за незаборавните ракометни денови во Македонија и двете освоени титули во Лигата...

Катерина Крстиќ / 27 мај, 2020 22:12

Вардар, освен со овие тројца ракометари, претходно го продолжи договорот со искусниот Иван Чупиќ, а во екипата пристигна и Томислав Јагуриновски, додека иднината на Глеб Калараш наскоро ќе биде решена.

ШАМПИОНИТЕ ОСТАНАА: Стоилов, Дибиров и Дисингер потпишаа нови договори со Вардар!

Во текот на денешниот ден беше објавено дека Сергеј Горбок го напушта Вардар, но веднаш потоа пристигнаа добри вести од европскиот...

Владо Марин / 17 мај, 2020 21:47

Освоивме 3 титули во ПМФЛ и успеавме да се пласираме во Лига Европа во 2017 година , пласман кој ќе остане запаметен во спортската историја на државата

САМСОНЕНКО ОФИЦИЈАЛНО СЕ ЗБОГУВА ОД ВАРДАР: Го оставам клубот на Град Скопје- Ви благодарам за се!

Сергеј Самсоненко преку соопштение на интернет страницата на ФК Вардар, објави дека поради финансиски тешкотии се повлекува...

Перо Милчин / 15 мај, 2020 20:41

Комити побараа од Самсоненко да одговори на прашањата околу иднината на клубот.

КОМИТИ ДО САМСОНЕНКО: Бараме одговор за иднината на “ВАРДАР”, сакаме чесност и одговорност!

Преку соопштение до јавноста јајголемите поддржувачи и најгласните навивачи на ВАРДАР, Комити се огласија во пресрет...

Катерина Крстиќ / 11 мај, 2020 10:04

Венко Филипче и Зоран Заев веројатно се сложуваат во едно нешто, а тоа е дека на власта не и одговараат масовни собири и протести пред изборите!

Коронавирусот повод за забрана на сите јавни собири. Дали е ова политички инструмент!?

Министерот за здравство, Венко Филипче најави дека на седница на Владата ќе достави предлог за откажување на сите големи...

Данаил Михајловски / 28 февруари, 2020 13:14

Јас сум горд што имам прилика да работам што вакви момци кои заслужуваат голема почит за се што прават за клубот и Македонија, тие се национални херои.“

Алушовски: Вардар во моите 10 години не бил во полоша ситуација – момците се национални херои!

Составот на Вардар вечерва успеа да дојде до убедлива победа над Мотор Запорожје од 38-28 и со тоа да обезбеди место во осминафиналето...

Рејхан Бајрами / 15 февруари, 2020 21:32

Црвено-црните од таму испратија честитка за сите православни верници. Веќе од утре за фудбалерите на Вардар почнуваат и пријателските натпревари во турскиот туристички центар. Најпрво против сплитски Хајдук.

ФОТО: Вардарци од Анталија – „Бог се јави“

Фудбалерите на Вардар во овие моменти се во Анталија каде што се подготвуваат за вториот дел од сезоната. Црвено-црните од...

Весна Петровска / 19 јануари, 2020 14:18

Допрва ќе се утврдува идентитетот и причината за смртта на жената, која според првите информации била на возраст 60-70 години.

(ВОЗЕНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)Пронајдена мртва жена во Вардар!

Женско тело вчера беше извлечено од водите на реката Вардар во Скопје, во близина на пешачкиот мост кај Железничка станица. Жената...

admin@magazin / 3 ноември, 2019 9:51