Спротиставеноста на ставовите може да нè води напред, а не топењето во толпата под влијание на медиумите.

Отец Пимен : Столе Стоилов треба да е почитуван од секого, капа долу Ел Капитано!

И Владиката Пимен упати голема поддршка за ракометарите на Вардар и им се заблагодари за радосните моменти кои  шампиoните...

Валерија Петрова / 5 јуни, 2019 9:23

Тој на својот профил упати благодарност до својот клуб со кој успеа по втор пат да се радува на титулата европски шампион, до комитите за кои вели дека никогаш не ги оставиле и за целиот Балкан и Македонија.

Стоилов со емотивна порака на Фејсбук: Од срце ви благодарам, ова е за сите вас

Капитенот на македонскиот ракометен шампион Вардар, Стојанче Стоилов по вчерашниот пречек од комитите и сите граѓани кои...

Катерина Крстиќ / 4 јуни, 2019 22:56

Два милиони евра во клубот ќе дојдат од спонзорства, Вардар ќе биде државен проект.

ВАРДАР Е СПАСЕН: ПРИСТИГНУВА СПОНЗОРСТВО ОД ТРИ МИЛИОНИ ЕВРА!

Вардаровата бајка ќе продолжи. Најдобриот тим во Европа цврсто ќе стои на нозе и следната сезона, нема простор за паника околу...

Рејхан Бајрами / 21:09

Ние освоивме шампионска титула во Европа, не во некој варварски регион и затоа сите треба да се однесуваме европски, рече премиерот Зоран Заев за време на денешната посета на Брисел.

Заев се фали со титулата на Вардар во Брисел!

На средбите со претседателот на комисијата Јункер, со еврокомесарот Хан и со шефицата на европската дипломатија, премиерот...

Валерија Петрова / 19:38

Рускиот репрезентативец, Тимур Дибиров, по се излгеда ќе остане во Вардар во следната сезона. Вардар викендов стигна до втората европска круна откако во финалето го совлада унгарски Веспрем (27-24).

ОДЛИЧНА ВЕСТ: Дебиров останува во Вардар, а Скубе откри што направил Самсоненко пред фајнлфорот во Келн

Уште една одлична вест доаѓа од ракометниот Клуб Вардар, во тимот останува најдобриот ракометар Тимур Дибиров. Рускиот репрезентативец,...

Валерија Петрова / 19:01

Браво за играчите, за спонзорот, за стручниот тим и за сите враборени во клубот!

„Груевски“ на плоштад славеше за Вардар

Откако Груевски во неделата им честиташе на ракометарите на Вардар за својата борбена игра и за освоената шампионска титула,...

Валерија Петрова / 18:21

Благодарам на ракометарите за подарената ракометарска топка со потписи и искажаната благодарност од нивна страна за помошта која што Град Скопје ја даде за нивен достоинствен пречек.

Шилегов ги пречека ракометарите со кафе и баклава, а тие му поклонија топка со потписи од играчите!

Нашите златни шампиони на чело со сопственикот на клубот Вардар, Сергеј Самсоненко денеска се упатија на гости кај градоначалникот...

Рејхан Бајрами / 18:11

Навивачите заедно се собраа на плоштадот во Скопје да ги пречекаат европските шамиони на Вардар.

ВИДЕО: Илјадници луѓе на плоштадот покажаа како се сака “Вардар”

Сите фанови на ракометот, Комитите, сите навивачи и поддржувачи на Вардар вчера беа на едно место, заедно сплотени им дадоа...

Катерина Крстиќ / 11:20