Иако без искуство зачекори меѓу диреците, а уште на првиот меч против Монпелје на гости на воведниот меч сезонава блескаше и најави големи работи и за него и за Вардар.

ЕМОТИВНО МИЛОСАВЉЕВ: „Многу ми е тешко што си одам од ВАРДАР – Македонци драги разберете ме!

Дојде како тотален анонимус за да го замени „Арпад Велики“ на голот на Вардар, а за една сезона српскиот октопод Дејан Милосављев...

Рејхан Бајрами / 5 јуни, 2019 18:38

Самсоненко преку својата фирма за обложување “Бетсити Кипар Лимитед“ активно ќе лобира во Република Кипар, за датум за ЕУ!

Заев и Самсоненко се пример за помирување и инвестиции, изјави Костадинов!

Костадин Костадинов (Манулач) денес одржа прес конференција по повод приемот што премиерот Заев го организираше за ракометарите...

Мате Парлоф / 10:54

Спротиставеноста на ставовите може да нè води напред, а не топењето во толпата под влијание на медиумите.

Отец Пимен : Столе Стоилов треба да е почитуван од секого, капа долу Ел Капитано!

И Владиката Пимен упати голема поддршка за ракометарите на Вардар и им се заблагодари за радосните моменти кои  шампиoните...

Весна Петровска / 9:23

Тој на својот профил упати благодарност до својот клуб со кој успеа по втор пат да се радува на титулата европски шампион, до комитите за кои вели дека никогаш не ги оставиле и за целиот Балкан и Македонија.

Стоилов со емотивна порака на Фејсбук: Од срце ви благодарам, ова е за сите вас

Капитенот на македонскиот ракометен шампион Вардар, Стојанче Стоилов по вчерашниот пречек од комитите и сите граѓани кои...

Катерина Крстиќ / 4 јуни, 2019 22:56

Два милиони евра во клубот ќе дојдат од спонзорства, Вардар ќе биде државен проект.

ВАРДАР Е СПАСЕН: ПРИСТИГНУВА СПОНЗОРСТВО ОД ТРИ МИЛИОНИ ЕВРА!

Вардаровата бајка ќе продолжи. Најдобриот тим во Европа цврсто ќе стои на нозе и следната сезона, нема простор за паника околу...

Рејхан Бајрами / 21:09

Ние освоивме шампионска титула во Европа, не во некој варварски регион и затоа сите треба да се однесуваме европски, рече премиерот Зоран Заев за време на денешната посета на Брисел.

Заев се фали со титулата на Вардар во Брисел!

На средбите со претседателот на комисијата Јункер, со еврокомесарот Хан и со шефицата на европската дипломатија, премиерот...

Весна Петровска / 19:38

Рускиот репрезентативец, Тимур Дибиров, по се излгеда ќе остане во Вардар во следната сезона. Вардар викендов стигна до втората европска круна откако во финалето го совлада унгарски Веспрем (27-24).

ОДЛИЧНА ВЕСТ: Дебиров останува во Вардар, а Скубе откри што направил Самсоненко пред фајнлфорот во Келн

Уште една одлична вест доаѓа од ракометниот Клуб Вардар, во тимот останува најдобриот ракометар Тимур Дибиров. Рускиот репрезентативец,...

Весна Петровска / 19:01

Браво за играчите, за спонзорот, за стручниот тим и за сите враборени во клубот!

„Груевски“ на плоштад славеше за Вардар

Откако Груевски во неделата им честиташе на ракометарите на Вардар за својата борбена игра и за освоената шампионска титула,...

Весна Петровска / 18:21