Вардар се закити со нова европска круна. Нашиот шампион го растури вестер во келн Вардар е одново на кровот на Европа!

ВАРДАР СЕ ЗАКИТИ СО ВТОРА ЕВРОПСКА КРУНА- ВЕСПРЕМ ДОБИ ЌОТЕГ ОД МАКЕДОНСКИОТ ШАМПИОН!

Вардар е одново на кровот на Европа! Историјата се повторува, Вардар се новиот европски првак, новиот владетел на Стариот...

Перо Милчин / 2 јуни, 2019 19:47

Рожерио Мораес е најефикасен со четири гола, Милосављев има пет одбрани во првиот дел.

СЕ ВЖЕШТУВА АТМОСФЕРАТА ВО КЕЛН, ВАРДАР НА ЧЕКОР ДО НОВА ЕВРОПСКА ТИТУЛА !

Вардар одигра моќни 30 минути против Веспрем во финалето од Лигата на шампионите, македонскиот тим води со 16:11 по првото полувреме. Македонскиот...

Сара Фемина / 19:10

Серген Самсоненко е на Ф4-турнирот и навива за нова европска титула на својот клуб Вардар.

Сергеј Самсоненко и Орце Камчев го бодрат ВАРДАР од ВИП-ложата во КЕЛН!

Македонскиот ракометен првак Вардар игра за нова европска титула во Лигата на шампионите, а од трибините има поддршка од...

Сара Фемина / 18:56

Ја Повикуваме цела Црвено-Црна Армија и цел Македонски народ заедно со овој голем успех да ја прославиме Храброста, а со малку повеќе среќа и Божја волја – Втората Европска Титула !!!

КОМИТИ ПОВИКУВААТ НА МАКЕДОНСКА ПАРАДА НА ГОРДОСТА!

Без оглед што ќе се случи денес во Келн, Шампионските срца заслужуваат величествен пречек! Парадата на Гордоста започнува...

Рејхан Бајрами / 16:49

Колку херојски беше нивниот подвиг говори дотрошеноста на Игор Карачиќ на крајот од натпреварот.

УШТЕ ЕДЕН ХЕРОЈ НА ВЕЧЕРТА: Карачиќ играл со 39 температура!

Ракометарите на Вардар вчера го оставија срцето на терен, за да го направат овој чудесен пресврт во полуфиналето со Барселона. Вардар...

Перо Милчин / 10:03

Светската ѕвезда Стинг (67) во Скопје ќе го има единствениот стадионски концерт од турнејата низ регионот „My songs“.

Концертот на Стинг поместен еден час подоцна во чест на “Вардар”

Концертот на популарната светска ѕвезда Стинг, закажан за утре во 21 часот, ќе биде поместен за еден час подоцна, односно ќе...

Катерина Крстиќ / 1 јуни, 2019 23:55

Големото финале се игра утре, а противник на вардарци во големото финале ќе биде екипата на Веспрем.

Шилегов : Утре сите на плоштадот Македонија заедно да навиваме за ” Вардар”

По денешната победа на македонскиот шампион Вардар, над Барселона, Македонија е горда на своите ракометари.  Денеска тие...

Катерина Крстиќ / 23:26

Тренерот на Барселона за поразот на неговиот тим ги обвини – судиите!?

На тренерот од БАРСЕЛОНА криви му се судиите што изгубиле: „Ни исклучуваа играчи, а на другата страна тоа не го видоа„

Вардар денес и зададе шок на Барселона победувајќи во полуфиналето, откако на полувремето губеше со седум разлика. Тренерот...

Перо Милчин / 23:00