Беше одличен музичар со препознатлив глас, меѓу најпопуларните во деведесеттите години на минатиот век.

Почина Васил Ангов, музичар, пејач – трета жртва на ковид во Гевгелија

ТАЖЕН ПОМЕН: ВАСИЛ АНГОВ 1969-2020! – Вчера во Скопје по кусо боледување почина Васил Ангов од Гевгелија. Васил Ангов е роден...

Перо Милчин / 25 октомври, 2020 9:29

Васил ќе биде македонскиот претставник кој ќе се обиде во најдобро светло да ја претстави нашата држава на овогодишната Евровизија во Холандија.

Македонија конечно со светски ХИТ: Васил Гарванлиев со моќно видео на ЕВРОВИЗИЈА(видео)

Македонскиот пејач Васил Гарванлиев ќе ја претставува нашата земја на овогодинашната Евровизија 2020. Вечерва Гарванлиев...

Сара Фемина / 8 март, 2020 21:04

„Оваа година не можеше да ми започне со поубава вест! пишува Васил.

Се огласи Васил: Ветувам, ќе дадам се од себе за мојата татковина

Струмичанецот Васил Гарванлиев ќе ја претставува нашата земја на овогодинешната Евровизија 2020 се огласи на својот Фејсбук...

Катерина Крстиќ / 15 јануари, 2020 21:23