Белески прашува колку пари доби Боки 13 за да ја одигра улогата на криминалец во невидени размери и зошто му успева на Героски да дојде до овие тајни информации.

БЕЛЕСКИ: Kолку пари доби Боки 13 од власта, за да ја одигра улогата на криминалец со невидени размери?

Позади овој скандал со Боки 13 стојат неколку сценарија, дали ова е уште едно сценарио од страна на Заев за да си ги испере...

Сара Фемина / 15 јули, 2019 22:29

Во Неделата во Охрид на скандалозен начин беше приведен Васко Белески

Приведен Васко Белески, македонски активист и член на Македонскиот Национален Совет

Според информациите кои ни беа  директно посочени од Васко Белески, тој бил приведен на улица 7-ми ноември во Охрид во неделата...

Македонка Димкин / 19 јуни, 2019 14:17

Сакам да ја известам македонската јавност бидејќи е моја граѓанска должност, дека денес случајно до мене дојде информација од еден Албанец од Словенија (по потекло од Македонија) кој ми рече:

Фејсбук статус на Васко Белески кој предизвика реакции: Смилковско езеро и Диво насеље беа со иста цел

Фејсбук статус на Васко Белески, кој предизвика големо внимание во јавноста. Фејсбук статус на Белески кој ја грена јавноста...

Катерина Крстиќ / 15 мај, 2019 10:38

Даниел Кајмакоски, по неколку дена молчење тој се огласи за веста дека се разделува од својата сопруга Кристина.

Разводот беше решение за нас- по неколку дена молчење се огласи Кајмакоски

Откако во јавноста одекна веста за разводот на Даниел Кајмаковски, по неколку дена молчење тој се огласи за веста дека се...

Катерина Крстиќ / 3 мај, 2019 10:51

Македонецот е научен да критикува дури и кога истовремено се критикува сам себе преку трети лица, плашејќи се да открие дека тој што го критикува е всушност самиот тој.

На Македонија ѝ претстои не само битка за одбрана на името туку и РЕФОРМИ во заостанатиот балкански менталитет

Кога јас би влегол во македонската политика, сигурен сум дека најмалку првите четири години ќе ме мразат сите бизнисмени...

Рејхан Бајрами / 25 ноември, 2018 14:01

Прагматичар сум и не можете да ме убедете во спротивното, бидејќи ако не беше така животот ќе беше веќе дојден, народот ќе земаше 500 евра плата , а младите ќе ја планираа иднината во земјава.

Никогаш нема да прифатам на ваков начин, бидејќи истиот го доживувам како насилство рамно со фашизам!

Зошто е носењето на законот на Јазиците неуставно: 1.  Имаме неуставно и недемократско бирање на Претседател на Собранието 2. ...

Македонка Димкин / 12 октомври, 2018 11:55

Претседателот Иванов својот став го соопштил на секој кој го прашал за него, Договорот од Преспа е штетен начин за ЕУ и НАТО интеграции и тој нема да го прифати и потпише.

Ексклузивно: Претседателот Иванов не одстапува од својот став!

Трн во око на целокупниот процес од кампањата за успешен референдум за промена на името на Република Македонија и целосно...

Мартин Попоски / 18 септември, 2018 8:37

По вчерашната "средба" на т.н. македонска дијаспора со премиерот Заев не стивнуваат реакциите на организациите на дијаспората од САД и Европа

ОМД: “Ние се знаеме во САД и ниту една организација не пратила претставник кај Заев и Адеми”

На средбата која ја организираше министерот без ресот задолжен за односи со дијаспората Едмонд Адеми со премиерот Заев како...

Мирко Бачиќ / 17 август, 2018 9:04