Ефтов без влакна на јазикот рече дека кога можеле да даваат пари по ороспии и телевизијата на Боки 13, во овој момент кога Македонија се соочува со голема финансиска криза и државата незнае што да прави за да ги спаси работните места, тие глумеле добротвори кои немало да ги намалат цените на производите и ќе помагале со нивните хотели и болници, пренесува Охрид1.

Васко Ефтов ги срамни со земја Камчев и Мукаетов: Дававте милиони на о**спии и Боки 13, а за државата немате?!

Новинарот Васко Ефтов, во последната емисија Во Центар, осврнувајќи се на моменталната ситуација во Македонија, кога земјата...

Катерина Крстиќ / 23 март, 2020 10:37

Марјан Димитриевски вели дека Ванчо Михајов не можеше и не сакаше да формира голема Македонија.

ВАСКО ЕФТОВ ЈА ОТКРИВА ВИСТИНАТА: Бугарите окупатори, фашисти или ослободители(ВИДЕО)

Васко Ефтов во емисијата „Во Центар„ што се емитуваше на Канал 5, зборуваше за најголемите контраверзи во текот на Втората...

Сара Фемина / 11 октомври, 2019 19:31

Ефтов во својот статус потсетува дека токму министерот Никола Димитроп го потпиша договорот од Преспа.

Васко Ефтов со шокантни тврдења: Заев и Мицкоски соработувале за промена на името се договарале за изборите и „Рекет“

Новинарот Васко Ефтов, кој ја уредува емисијата Во Центар, на својот Фејсбук профил објави интересна анализа за актуелните...

Катерина Крстиќ / 24 август, 2019 14:50

Ефтов неговата кариера ја има започнато во осумдесеттите години како новинар во НИП Нова Македонија.

НОВИНАРОТ ВАСКО ЕФТОВ ДОБИ СИН!

Новинарот Васко Ефтов на социјалните мрежи сподели преубава вест за приновата во неговото семејство. Новинарот доби син...

Сара Фемина / 20 август, 2019 17:05

Надзорот покажа дека во делови од емисијата, од страна на новинарот Васко Ефтов при интервјуто со претседателот на политичката партија Достоинство, Стојанче Ангелов, не се почитувани начелата за вршење на дејноста

АВМУ: Ефтов во емисијата “Во Центар” непримерно се однесувал кон Стојанче Ангелов не го послужил кафе?

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги изврши вонреден програмски надзор врз емисијата „Во центар“ емитувана...

Македонка Димкин / 13 март, 2019 14:33

Силјаноска Давкова: ова што денес се случува во Македонија е пандемија од непотизам и корупција

Силјановска: Ајде вие новинару Васко, сменете една буква и бидете Раско!

Во своето гостување на ТВ Алсат, проф. Силјаноска Давкова изјави: “Преспанскиот Договор има голем недостаток затоа што граѓаните...

Данаил Михајловски / 8 март, 2019 23:06

Многу нови кариери ќе се родат. Така да се работи во животот.Но вие и пред и по референдумот ќе го имате вашиот глас ( и вашата доверба која ја давате) во вашите раце.

Васко Ефтов: За мене овој септември 2018 има само 29 дена!

Многумина ве разочаруваат за референдумот. Исто така, има многумина од кои ќе бидат позитивно изненадени. Многу работи се...

Македонка Димкин / 16 септември, 2018 1:35

Ние како Македонци со ништо не сме зависни од референдумот. Зоран Заев е зависен, неговата политичка кариера зависи од референдумот или од постреферендумската разврска

Васко Ефтов на ТВ Алфа: „Дип стејт владее со Америка„ (ВИДЕО)

Новинарот и политички аналитичар Васко Ефтов, во денешното негово гостување во емисијата „Отворено“ на Тв Алфа рече дека...

Магазин / 28 август, 2018 23:18