али новиот сој на вирусот навистина се шири многу побрзо, дали е поопасен и посмртоносен?

14 ДЕНА Карантин за тие што ќе се вратат од Велика Британија!

Комисијата за заразни болести на чело со Др. Караџоски (инаку познат по своите контрадикторни изјави)  утрово ја разгледувала...

Македонка Димкин / 21 декември, 2020 10:50

Повеќето експерти веруваат дека избувнувањето на вирусот СОВИD-19 кој започна да се шири на пазарите во кинескиот град Вухан кога животните ја пренеле болеста на луѓето.

БРИТАНЦИТЕ ВЕРУВААТ ДЕКА КОРОНАВИРУСОТ Е ТЕОРИЈА НА ЗАГОВОР- Вирусот излегол од лабораториите во Кина!

Владата на Велика Британија верува дека коронавирусот случајно излегол од лабораторија во Вухан, каде кинеските научници...

Катерина Крстиќ / 6 април, 2020 16:51

Судот во Манчестер во понеделникот осуди 36-годишно лице за сексуална злоупотреба на 48 мажи.

Уапсен најстрашниот сериски силувач во Велика Британија, за сексуална злоупотреба на 48 мажи

Еден од најстрашните сериски силувачи на Велика Британија, е осуден на затворска казна од најмалку триесет години. Многу...

Сара Фемина / 6 јануари, 2020 22:27

Како што пишаа светските медиуми, 7-годишната Џесика од Велика Британија стана хероина откако ја спаси својата мајка, пружајќи и прва помош.

Седумгодишно девојче ја спаси својата мајка која имала епилептичен напад: Еве како!

Верувале или не, седумгодишно девојче ја спаси својата мајка во Велика Британија. Како што пишаа светските медиуми, 7-годишната...

Весна Петровска / 16 декември, 2019 16:27

Во говор пред неговите поддржувачи, Џонсон нагласи дека Британија ќе излезе од ЕУ до 31 јануари.

Борис Џонсон апсолутен победник! – Велика Британија излегува од Европската Унија

Британскиот премиер Борис Џонсон изјави дека гласачите и` довериле на неговата Конзервативна партија моќен мандат за да...

Весна Петровска / 13 декември, 2019 18:06

За телевизијата Би-Би-Си, Јункер изјави дека верува оти Брегзит ќе се случи на крајот на последното продолжување на излегувањето на Велика Британија од Унијата, додавајќи дека Брегзит е предолга приказна што треба да заврши.

Додека Македонија чека датум, Британија се бори да ја напушти ЕУ до 2020

Додека Македонија чека датум за преговори за влез во ЕУ, претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер истакна дека...

Катерина Крстиќ / 6 ноември, 2019 10:33

Откако Еквадор го повлече азилот за основачот на „Викиликс“ Џулијан Асанж, тој беше ексресно уапсен!

Се спрема ликвидација на основачот на „ВИКИЛИКС„ Џулијан Асанж?

Известувачот на ОН за тортура, Нилс Мелцер оцени дека третманот  врз  основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, го загрозува...

Македонка Димкин / 1 ноември, 2019 23:38

Меј (62) беше именувана за премиерка на Велика Британија во јули 2016 година, веднаш по референдумот на кој Британците со 52 отсто од гласовите се изјаснија за напуштање на Европска Унија.

Тереза Меј денеска официјално ќе поднесе оставка и ќе замине од премиерското столче на Велика Британија!

Тереза Меј, Британската премиерка денеска официјално ќе поднесе оставка од лидерската позиција во Конзервативната партија...

Перо Милчин / 7 јуни, 2019 10:30