Пензиите за граѓаните кои не користат картички ќе бидат исплатени во четири групи според следниот распоред согласно висината на пензијата!

ЗАПОЧНУВА ЗАБАВАТА: Рестораните повторно ќе работат до 21:00 часот

Владата на Република Македонија на денешната 40-та седница, по препорака на Комисијата за заразни болести, донесе измени на...

Стојче Бушин / 19 јануари, 2021 20:49

Одредот за бомби откри арсенал оружје за време на обезбедувањето на комплексот откако беше окупиран од про-Трамп-бунтовници, а беа пронајдени и други бомби на различни дестинации во Вашингтон.

Пронајден камион полн со бомби и друго оружје во близината на Капитол

Жител на Алабама, кој присуствувал на протестите во Вашингтон, паркирал камион полн со оружје во средата, поточно 11 домашни...

Мирко Бачиќ / 10 јануари, 2021 10:56

Според изјавата, 33 од 37 локално пренесени инфекции се регистрирани во провинцијата Хебеи, пренесува Reutes.

ДОБРИ ВЕСТИ ОД КИНА: Се намали бројот на новозаразени во оваа земја!

Кина на 7 јануари пријави 53 нови случаи на коронавирус, што е намалување во споредба со претходниот ден, кога имало 63 од нив,...

Мирко Бачиќ / 8 јануари, 2021 21:48

Како што истакна Заев на онлајн прес-конференција, Владата останува на утврдениот стратешки колосек.

Заев: 100 дена со граѓаните – грижа, одговорност и сигурност

Денес, 100 дена по изборот на Владата, гордо изговараме дека овие три месеци бевме тука за и со граѓаните, целосно посветени...

Рејхан Бајрами / 14 декември, 2020 19:03

Тимот беше предводен од д-р Ричард Племпер, исто така откри дека лекот е добар во борбата против сезонските вируси.

АМЕРИКАНСКИТЕ НАУЧНИЦИ ТВРДАТ ДЕКА ИМААТ РЕШЕНИЕ ДА ЈА СТОПИРААТ ПАНДЕМИЈАТА: Овој лек спречува ширење на короната за 24 часа!

Истражувачи од Државниот универзитет во Џорџија тврдат дека откриле антивирусен лек што се зема орално и спречува заразените...

Рејхан Бајрами / 4 декември, 2020 21:21

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека информацијата дека Данска и Холандија се приклучуваат на бугарското вето е неточна.

НЕВИДЕН СКАНДАЛ: БУГАРСКИ МЕДИУМИ НАЈАВИЈА ВЕТО И ОД ДРУГИ ЗЕМЈИ, ДОЈДОА ДЕМАНТИ

Лажни вести се информациите дека  Холандија ја поддржала Бугарија во блокирањето на преговарачката рамка за Северна Македонија...

Перо Милчин / 17:41

Можеме да разговараме за сите други прашања што претставуваат некаков интерес, меѓутоа не и за прашањата кои се наш идентитет и наш јазик, порача денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, по посетата на Жеровјане, каде што изврши увид на новата реконструирана зграда за полициското одделение.

Спасовски: Македонскиот идентитет и јазик се прашања за кои никој нема право да разговара

Владата прави напори за на принципиелна основа да се постигне компромис во однос на отворените прашања со Бугарија, но македонскиот...

Рејхан Бајрами / 16:01

Досега во земјата се направени вкупно 337.862 тестирања на Ковид-19.

КОРОНАТА УСМРТИ 33 ЛИЦА: Луѓето се повеќе живеат во страв!

Во последните 24 часа се направени 2564 тестирања, а регистрирани се 946 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 426 -Куманово 36 -Дебар...

Стојче Бушин / 2 декември, 2020 20:28