Макрон го пречека Вучиќ во Елисејската палата, каде тие први разговараа приватно, и потоа го продолжија разговорот за време на работната вечера.

Вучиќ на вечера во Франција со најмоќните светски лидери: Во четири очи со МАКРОН

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вчера се сретна во Париз со претседателот на Франција, Емануел Макрон. Макрон...

Стојче Бушин / 10 јули, 2020 6:21

Состаноците кои се одржаа во македонскиот парламент се всушност продолжение од ланскиот „Жан Моне“ дијалог инициран од Брисел.

ЗАЕВ И МИЦКОСКИ СЕДНАА И ВЕЧЕРАА ЗАЕДНО!

Власта и опозицијата ги испеглаа разликите за Деловникот по дводневни разговори со европратениците Едуард Кукан и Кнут...

Рејхан Бајрами / 23 јуни, 2019 16:35

" Италијанската вечера " ги смири актуелните политичари и високи функционери во владата на Република Македонија.

Опозицијата и актуелните функционери се “смирија” на Италијанската вечера

Високи претставници од власта и опозицијата седнаа на иста маса да пробаат Италијанска вечера.Организаторите намерно или...

Сара Фемина / 26 ноември, 2018 18:48