На сајтот, на тема за надворешна политика, високо надминавме над милион контакти.

Гајзер со нова видео колумна: Аферата Рекет потегнат и од ЕНП: МОГЕРИНИ КАЖИ НЕШТО!

Новинарот на Ла Верита, Ларис Гајзер, утрово излезе со видео колумна за македонскиот случај Рекет. Колумната ви ја пренесуваме...

Рејхан Бајрами / 11 август, 2019 10:14

Италијански La Verita објави видео и аудио кога Боки 13 и Зоки Кичеец ги земаат парите !

Италијански La Verita го објави видеото и аудио снимка како Боки 13 и Зоки Кичеец ги земаат парите !

Италијанските медиуми објавија видео од моментот кога Бојан Јовановски и Зоран Милески Кичеец со полна торба пари излегуваат...

Узунов Бобан / 8 август, 2019 8:50

Карлеуша се налути бидејќи ја снимал додека го посетувала гробот на нејзината мајка,

СКАНДАЛОЗНО ВИДЕО ОД ЈЕЛЕНА КАРЛЕУША- ТЕПА И ПЦУЕ НОВИНАР ВО СРБИЈА!

Скандалите од српската пејачка Јелена Карлеуша не стивнуваат. Овој пат се појави видео во кое Карлеуша пцуе и тепа новинар...

Перо Милчин / 15 јуни, 2019 16:32

Погледнете го ова видео, кое е надвор од провладината магла за убав живот, кој во реалноста е пекол и уништување.

ЗАЕВ ги излажа работниците во Охис: Поминаа 3 години, фабриката не е се уште рестартирана!

Работниците на Охис се без работа – поминаа 3 години од ветувањата на Заев за рестартирање на фабриката, напиша на Фејсбук...

Перо Милчин / 9 јуни, 2019 14:39

Во видеото Ципрас кажува дека не признава македонски јазик и нација

Ципрас со триумфално видео ја прославува победата со Преспанскиот договор

  Co видео од речиси две минути објавено на социјалните мрежи, грчкиот премиер Алексис Ципрас, на граѓаните им ги разрешува...

Узунов Бобан / 22 јануари, 2019 9:22

Кетрин обвинува дека Роналдо ја нападнал, а потоа и се извинил велејќи дека вообичаено е џентлмен

Се појави видео од танц на Роналдо со девојката која го обвинува за силување

Американката Кетрин Мајорга која е поранешен модел го обвинува Роналдо дека ја силувал во хотелска соба во Лас Вегас, сега...

Данаил Михајловски / 3 октомври, 2018 19:00