Јавно на прес конференција на 16 август, 2019 година на прашање дали сум се сретнал со Зоран Милевски не негирав дека сум се сретнал, напротив, велам дека сум се среќавал со многу слободни граѓани.

Мицкоски: Дајте доказ дека сум инкриминиран, не треба Рускоска ме спроведe, сам ќе се пријавам во Шутка!

Сакаат да ме вмешаат во таа рашомонијада. Еве, дајте доказ дека сум инкриминиран, не треба Рускоска и Реџепагиќ да ме спроведат,...

Перо Милчин / 8 мај, 2020 22:10

Владата со уредба го забрани групирањето на повеќе од пет лица, а тоа го прекршиле сите, вклучувајќи ги и двајцата полицајци со високи чинови во МВР, односно кои работат како началници во две различни полициски станици.

СКАНДАЛОЗНО ВИДЕО: Началници во МВР со десетина лица виеле оро во време на полициски час!

Забава со караоке шоу и ора се виеле во тетовското село Копанце, каде присуствувале и полициски службеници за време на најдолгиот...

Стојче Бушин / 24 април, 2020 13:24

Владата во предлогот го повика Собранието повторно да се состане за да прогласи вонредна состојба, но според Џафери, тоа не беше можно.

ЕВЕ ШТО ЗНАЧИ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА: Џафери се вклучи во ЖИВО и објасни (видео)

Претседателот на Собранието, Талат Џафери во линковско вклучување во вечерашното издание на ClickPlus на ТВ21, објасни што значи...

Рејхан Бајрами / 19 март, 2020 0:40

Значи, на сè, околу 500 милиони луѓе во Кина го забележале апелот на српскиот претседател во кои беа испратени дури 100 000 пораки.

БОМБА: 500 милиони Кинези го погледнаа видеото од Вучиќ со пораката до кинескиот претседател!

Видеото, во кое Вучиќ прогласи вонредна состојба, особено оној дел каде очекува помош од Кина за лекови, опрема и лекари, доби...

Сара Фемина / 17 март, 2020 15:33

На видеото се гледа како докторите неуморно работат и ужасната состојба во која што се пациентите од корона.

ПОТРЕСНО ВИДЕО ЌЕ ВИ ГИ СКРШИ СРЦАТА: Еве како ги лекуваат заболените од Корона

Потресно видео од италијанска болница каде што се лекуваат заболените од корона вирусот. На видеото се гледа како докторите...

Сара Фемина / 11 март, 2020 19:09

Според порталот „Катимерини“, овој вид возило за набудување го прими минатата година од страна на Турција, во рамките на програмата финансирана, меѓу другото, од Европската унија, со 75 проценти.

ШОКАНТНО ВИДЕО: Турските сили намерно ги рушат оградите на границата со Грција(видео)

Во јавноста се појави уште една снимка која прикажува какви трикови ги користат турските безбедносни сили на границата со...

Мирко Бачиќ / 7 март, 2020 21:58

Оштетени се и аеродромските згради и другите градби.

Катастрофа снимена од воздух: Аеродромот потполно уништен од торнадо(ВИДЕО)

Невремето што го зафати Нешвил, Тенеси, направи огромна штета на аеродромот Џон Си Тун. Нема електрична енергија, а пистите...

Сара Фемина / 4 март, 2020 23:49