На видеото се гледа како докторите неуморно работат и ужасната состојба во која што се пациентите од корона.

ПОТРЕСНО ВИДЕО ЌЕ ВИ ГИ СКРШИ СРЦАТА: Еве како ги лекуваат заболените од Корона

Потресно видео од италијанска болница каде што се лекуваат заболените од корона вирусот. На видеото се гледа како докторите...

admin@magazin / 11 март, 2020 19:09

Според порталот „Катимерини“, овој вид возило за набудување го прими минатата година од страна на Турција, во рамките на програмата финансирана, меѓу другото, од Европската унија, со 75 проценти.

ШОКАНТНО ВИДЕО: Турските сили намерно ги рушат оградите на границата со Грција(видео)

Во јавноста се појави уште една снимка која прикажува какви трикови ги користат турските безбедносни сили на границата со...

Мирко Бачиќ / 7 март, 2020 21:58

Оштетени се и аеродромските згради и другите градби.

Катастрофа снимена од воздух: Аеродромот потполно уништен од торнадо(ВИДЕО)

Невремето што го зафати Нешвил, Тенеси, направи огромна штета на аеродромот Џон Си Тун. Нема електрична енергија, а пистите...

admin@magazin / 4 март, 2020 23:49

Почитувани граѓани, христијани и сите луѓе со добра волја.

ЗАЕВ ПОБАРА ПРОЧКА ОД МАКЕДОНСКИОТ НАРОД: Да си простиме и да пружиме рака на помирување

Да ги совладаме суетата и празното самозадоволство и да си пружиме рака за помирување, вели во видео пораката лидерот на...

Мирко Бачиќ / 1 март, 2020 11:13

Исто така СДС, Зоран Заев и владата треба да објаснат што барал Кичевскиот во владата кога толку упорно тврдат дека никогаш не бил таму?

ЕКСКЛУЗИВНО МИЛЕНКО: Кој и каде го снимил Зоран Заев

Дудинка (Миленко Неделковски) од свои извори блиски до совесниот и загрижен граѓанин што ги доставил снимките до Антонио...

Перо Милчин / 23 февруари, 2020 14:53

Видеото го покажува моментот кога една жена која ги влече куферите нагоре по скалите се врти и со тупаница ја удара комуналната полицајка, која таа веднаш паѓа на земја.

ДРАМАТИЧНО ВИДЕО ОД БЕЛГРАД: Продавачка со бокс НОКАУТИРА комунална полицајка

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа жена, за која се тврди дека е улична продавачка нокаутира комунална полицајка. На...

admin@magazin / 12 јануари, 2020 14:01

Тој потсетува дека еден месец пред објавувањето на интервјуто за случајот „Рекет“, Ла Верита објави дека генералниот секретар на македонската влада Драги Рашковски, се обидува да манипулира со меѓународен тендер.

ГАЈСЕР ОТКРИВА: “Имам уште детали за „Рекет“- Судството во Македонија е заложник на власта”

Ларис Гајсер, новинар на италијанскиот весник „Ла Верита“, кој започна со објавувањето на снимки од разговори во случајот...

admin@magazin / 4 септември, 2019 19:16

На сајтот, на тема за надворешна политика, високо надминавме над милион контакти.

Гајзер со нова видео колумна: Аферата Рекет потегнат и од ЕНП: МОГЕРИНИ КАЖИ НЕШТО!

Новинарот на Ла Верита, Ларис Гајзер, утрово излезе со видео колумна за македонскиот случај Рекет. Колумната ви ја пренесуваме...

Рејхан Бајрами / 11 август, 2019 10:14