Ќе дува слаб ветер од променлив правец, додека максималните дневни температури ќе се искачуваат во интервалот од 18 до 25 степени во најтоплите предели од државава.

ВИКЕНД МЕТЕО АНАЛИЗА: ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА ОБЛАЧНОСТА И УСЛОВИ ЗА ВРНЕЖИ ВО НЕДЕЛА – ДЕТАЛИ

До крајот на денов во државава времето ќе се задржи сончево и релативно топло со мала локална облачност.  Ќе дува слаб ветер...

Рејхан Бајрами / 24 октомври, 2020 8:41

Само во планинските места не се исклучува можноста за ретка појава на слаб локален дожд!

ВИКЕНД МЕТЕО АНАЛИЗА: Умерен ветер, од понеделник пад на температурите!

За време на овој викенд, за разлика од изминатите денови кога имавме доста нестабилно време со чести врнежи, атмосферата...

Стојче Бушин / 17 октомври, 2020 8:08

За купување компјутер и ИТ-опрема, повратот на ДДВ изнесува 5%. Позначително е ослободувањето за македонски производи, односно можноста за поврат на 18% ДДВ.

Денес започнува „Викенд без ДДВ“ и ќе трае три дена

  Под строги протоколи и со бројни реклами за попусти стартува тридневниот продолжен „Викенд без ДДВ“. Долгонајавуваниот...

Стојче Бушин / 10 октомври, 2020 10:11

Утринската температура ќе се движи од 3 до 12, а дневната од 21 до 27 степени.

ДЕТАЛНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Еве какво време не очекува викендов!

Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност поголема во западните делови каде што е можна појава на краткотраен...

Катерина Крстиќ / 2 октомври, 2020 10:34

Во Скопје и околината во текот на претпладнево ќе има повеќе сончеви периоди, додека попладне ќе биде променливо облачно со услови за повремен локален дож и услови за ретки грмежи.

ВИКЕНД МЕТЕО: Нестабилно време со врнежи од дожд низ целата земја!

Денес во текот на претпладнево ќе има повеќе сончеви периоди. Од пладневните часови пак ќе биде променливо облачно со повремен...

Стојче Бушин / 30 мај, 2020 9:12

Времето ќе биде сончево со мала до умерена локална, повремено и со позначителна облачност.

ДЕТАЛНА ВИКЕНД ПРОГНОЗА: Стабилно време за викендов, од вторник дождови и врнежи од снег

За време на овој викенд, под влијание на претежно стабилна и сува воздушна маса ќе имаме стабилизирање на временската состојба...

Мирко Бачиќ / 29 февруари, 2020 9:25

Времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ветерот од северен правец полека ќе ја намалува својата брзина.

ВИКЕНД ПРОГНОЗА: Следуваат шокантни температури во Македонија!

Овој викенд како и на почетокот од следната недела, нашата територија ќе биде под влијание на стабилна и сува воздушна маса. Времето...

Перо Милчин / 8 февруари, 2020 17:58

В сабота врнежите ќе бидат претежно во западните делови на земјата, каде ќе бидат и пообилни.

Снег за Св. Никола нема да има – подгответе се, нова бура!

Временска прогноза за наредните денови, подгответе се за драстична промена. За време на викендот под влијание на влажни воздушни...

Весна Петровска / 19 декември, 2019 15:58