Но весникот „Њујорк тајмс“ неодамна обелодени невиден скандал кој ја тресе компанијата „Викторија сикрет“. Имено станува збор за сексуално злоставување од страна на извршниот директор на компанијата Ед Разек за кој до сега многумина кои биле дел од компанијата изјавиле дека несоодветно се однесувал со моделите.

МЕГА СКАНДАЛ ВО „ВИКТОРИЈА СИКРЕТ“: Извршниот директор сексуално ги злоставувал моделите

Високи, згодни, убави, секогаш дотерани, насмеани и весели, е описот за прекрасните манекенки од „Викторија сикрет“, една...

Катерина Крстиќ / 5 февруари, 2020 12:04

Барбара е од Унгарија и веќе во неколку наврати настапуваше за модните ревии на Викторија Сикрет

Барбара е новата Адријана Лима,погледнете каква убавица е замената на најпознатиот модел

25-годишната убавица Барбара Палвин, е најновиот ангел во редовите Викторија Сикрет.Таа всушност влегува како замена на Адриjана...

Катерина Крстиќ / 23 март, 2019 14:13

Акцентот на колекцијата е на деликатната чипка, но и памучната долна облека која е многу пријатна за носење

Ангелите на Викторија сикрет позираат за нова рекламна кампања (ФОТО)

Ангелите на Викторија сикрет повторно се обединија во фотосесија за нова рекламна кампања. Кампањата е насловена ‘Body by Victoria’. Топ...

admin@magazin / 13 август, 2018 9:31