По ударот, истрчав да ѝ пружам помош на Викторија, го довикував нејзиното име, но, не реагираше – Леонид Даов за несреќата на пешачкиот премин кај Сити мол

По ударот, истрчав да ѝ пружам помош на Викторија, го довикував нејзиното име, но, не реагираше – Леонид Даов за несреќата на пешачкиот премин кај Сити мол

Четврток, 20 јануари. Додека Леонид бил на работа, неговата девојка Викторија, учела за постдипломските студии. Попладнето,...

admin@magazin / 2 февруари, 2022 9:49

Претходно протестот беше најавен преку социјалната мрежа „Фејсбук“.

Мирен протест кај „Сити Мол“ за загинатата Викторија Николова

Мирен протест под мото „Стоп за сообраќајното насилство“, се одржа денеска, на раскрсницата кај Сити Мол на местото каде...

Перо Милчин / 30 јануари, 2022 15:20

Дали ќе остане во затворот во Шутка или ќе му биде одреден домашен притвор, според адвокатите на Ѓорѓиев ќе се знае денеска, откако Советот ќе одлучи по поднесената жалба.

Денеска Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, дали ќе остане во затворот во Шутка

Денеска Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на...

Мартин Попоски / 26 јануари, 2022 6:05

Вчера после 19 часот на пешачки премин загина 24-годишната В.Н., а зад воланот било 22-годишно момче (Ј.Ѓ.).

(ФОТО)Ова е младата 24 годишна Викторија што беше смртно прегазена кај Сити мол

Возачот кој синоќа прегази девојка кај „Сити мол“ во Скопје е приведен во полициска станица, од него се земени крв и урина...

Рејхан Бајрами / 21 јануари, 2022 17:35

Оваа колекција беше спроведена за време на карантин и се состои од вкупно 20 модели, двојно помалку во споредба со околу 40 прикажани минатата сезона.

Викторија Бекам направи фармерки за кои полуде целиот свет: Удобни кои прилегаат на секоја жена(ФОТО)

Деновиве во Лондон се одржа модната недела, а во согласност со целата година, повеќето модни ревии и колекции се прикажуваат...

admin@magazin / 27 септември, 2020 0:53

Втората по бројност држава во Австралија, Викторија, е епицентарот на вториот бран на епидемијата, а во моментот има 75% од вкупниот број на заразени лица во Австралија.

МЕЛБУРН И ПОНАТАМУ ПОД РЕСТРИКТИВНИ МЕРКИ: Ново жариште во државата Викторија!

Во државата Викторија, бројот на заразени случаи не се намалува со очекуваното темпо, па затоа денес беше донесена одлука...

Мирко Бачиќ / 6 септември, 2020 12:28