По пријавил возило,Мини купер чии сопственици се неговите деца, со вредност од 870 илјади денари (14,5 илјади евра). Како подарок на неговата сопруга Зорица добил стан од 46 квадратни метри со 7 квадрати подрум во Струмица вреден 900 илјади денари (15 илјади евра).

Нема вила на Халкидики: Ова е имотот кој премиерот го пријавил во анкетниот лист!

Денеска на веб сајтот на ДКСК беше објавен имотниот лист на премиерот Зоран Заев кој претспел неколку промени за три години.  По...

Катерина Крстиќ / 5 октомври, 2020 19:17

Светлана често споделува снимки од својот дом на Инстаграм, но понекогаш не е ни свесна колку всушност открива.

Врвно го обезбеди својот дом: Еве колку камери ја чуваат Цеца и нејзиното семејство!(ФОТО)

Светлана Цеца Ражнатовиќ живее во вилата лоцирана во Дедиње, а на sидовите заштитена е со десетици камери за надзор. Светлана...

admin@magazin / 29 јануари, 2020 20:30

Заедно со договор со нејзините деца, таа одлучи да ја изнајми вилата по цена од 8.000 илјади евра месечно.

ЕКСКЛУЗИВНО: Гордана Шаулиќ се сели од вилата на Дедиње, ја издава на АМБАСАДА ЗА 8 ИЛЈАДИ ЕВРА МЕСЕЧНО!

Вдовицата на покојниот крал на народната музика Шабан Шаулиќ, Гордана Шаулиќ вилата од 800 квадратни метри во Белград во населбата...

admin@magazin / 19 јули, 2019 9:51

Церемонијата во Вилата на Водно започна со сите државни и воени почести.

Пендаровски му кажа збогум на Иванов и веднаш се всели во вила Водно!

Официјално од денеска нов станар во претседателската резиденција на Водно пристигна Стево Пендаровски. Бившиот претседател...

admin@magazin / 12 мај, 2019 18:01

Зорица Чавкова одново се огласи на Фејсбук, но овој пат за вилата на Халкидики

Ќерката на Чавков се огласи на Фејсбук- вилата на Халкидики е лага

Откако вчера на својот Фејсбук профил ќерката на поранешниот министер за внатрешни работи Митко Чавков се обрати дирекно...

Катерина Крстиќ / 13 март, 2019 11:43

Шилегов забранува секаков пристап до незаконски узорпираното државно земјиште во Маврово

Нападната екипата на Економски Лидер пред вилата на Шилегов во Маврово

Екипата на порталот Економски Лидер денеска беше нападната во Маврово откако била спречена да го снима државното земјиште...

Данаил Михајловски / 21 септември, 2018 16:52