Витни Хјустон важеше за кралица на поп музиката на сите времиња, а почина на 48- годишна возраст.

Осум години без поп-кралицата Витни Хјустон- нејзините хитови останаа да живеат во нас

Вчера навршија осум години од смртта на познатата американска пејачка Витни Хјустон која зад себе остави бројни хитови. Витни...

Катерина Крстиќ / 12 февруари, 2020 10:59

На 11 Февруари, Хјустон беше пронајдена без свест во сопствената соба 434 во хотелот Беверли Хилтон, потопена во кадата; подоцна беше прогласена за мртва.

ТАЖНАТА И СЛАВНАТА ПРИКАЗНА НА ВИТНИ ХЈУСТОН: Слава, марихуана и кокаин

Витни Елизабет Хјустон беше американски изведувач, актерка, продуцент и модел. Во 2009 година, Гинисовата книга на рекорди...

Перо Милчин / 23 декември, 2019 21:40