Славица Заева, сопруга на братот на премиерот Зоран Заев, Вице Заев, и мајка на Ева Заева, не ретко објавува фотографии на социјалните мрежи.

Ова е сопругата на Вице Заев: Славица е снаа на екс премиерот Зоран Заев(ФОТО)

Куќа целата украсена со преубави цвеќи и мачки што ќе ве освојат на прв поглед! Славица Заева, сопруга на братот на екс премиерот...

Сара Фемина / 14 март, 2022 5:00

Зоран Заев израснал во земјоделско и традиционално семејство, опкружен со членови на семејството кои, според неговата владина биографија, биле „просперитетни бизнисмени, активни и почитувани во социо-политичката и економската сфера на македонското општество“.

ВАКА ИЗГЛЕДААТ РОДИТЕЛИТЕ НА ЗОРАН ЗАЕВ: Долгогодишни бизнисмени од Струмица(ФОТО)

Премиерот Зоран Заев е женет човек со две деца. Семејството на екс премиерот го сочинуваат сопругата Зорица, ќерката Александра...

Сара Фемина / 11 март, 2022 15:08

Според него, премиерот Заев е многу толерантен и мек во однос на политичките случувања со Бугарија.

ВИЦЕ ЗАЕВ: Брат ми е многу толерантен и мек во преговорите со Бугарија

Во политика не планирам да се вклучувам, вели бизнисменот Вице Заев, брат на премиерот Зоран Заев. Тој за Слободен печат вели...

Рејхан Бајрами / 18 декември, 2020 4:34

Прашалната форма „дали“ воопшто не гарантира амнестија за изнесените лаги, и само е уште еден доказ за лагите и етикетите, безидејноста и омразата.

Вице Заев: ВМРО ДПМНЕ да ги докаже тврдењата против мене

Братот на лидерот на СДСМ, Вице Заев, преку писмена реакција до јавноста, ги демантира денешните обвинувања од ВМРО ДПМНЕ. „По...

Владо Марин / 9 август, 2020 18:53

Сите овие монтирани случаи и местенки, вклучително и за ова што сега очајно се повторува, издишаа како балон, затоа што за измислици не може ниту да има докази – ни изјави Заев.

Вице Заев за Фокус: Ова се измислици- Ме потсетува на времето од РЕЖИМОТ, времето на јавен отстрел на семејства и монтирани случаи во судството

Струмичкиот бизнисмен Вице Заев, брат на лидерот на СДСМ и експремиер Зоран Заев, реагира дека написите во „Ла Верита“, врз...

Сара Фемина / 26 јануари, 2020 17:16

Единствен пpoблем сега на Вицето му е за кого да навива? За Естудијантес, Бока, Ривер Плата, Пењарол, Расинг или Индепендиенте?

ВИЦЕ ЗАЕВ купил куќа во Буенос Аирес и апартман во Пунта дел Есте, Јужноамеричкиот Монте Карло?

Новинарот Миленко Неделковски на социјалните мрежи објави дека Вице Заев се спрема да замине од Македонија со оглед на тоа...

Рејхан Бајрами / 12 август, 2019 17:44