- Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, присуствува на светата литургија по повод упокојувањето на српскиот патријарх Иринеј, која се служи во црквата Свети Сава.

ВУЧИЌ СЕ ПОКЛОНИ ПРЕД КОВЧЕГОТ НА ПАТРИЈАРХ ИРИНЕЈ: Во тек е светата литургија(ФОТО)

Последно збогување од блажениот српски патријарх Иринеј. – Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, присуствува...

Рејхан Бајрами / 22 ноември, 2020 10:59

Ние, најверојатно, обезбедивме 1.800.000 дози биотехнолошка вакцина Фајзер преку системот Ковакс, но исто така преговараме со кинески и руски партнери, бидејќи ни требаат многу поголеми количини.

Вучиќ: Пред крајот на декември ќе ги имаме првите вакцини

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска во вонредно обраќање до јавноста изјавил дека Србија обезбедила веројатно...

Мирко Бачиќ / 12 ноември, 2020 11:10