Дајте да ставиме крај на корупција, на криминал, на политики кои провидно продаваат покрај, нас, а ние молчиме

ШОК ЗА ЗАЕВ: За Џеват Исени од СДСМ Северна не постои, само МАКЕДОНИЈА!

Директор на ЈП за Стамбен Простор, член на СДСМ Џеват Исени со моќна порака на Фејсбук:Моите изјави последниве денови предизвикаа...

Македонка Димкин / 15 ноември, 2020 8:28

Повеќе од 132 илјјади вработени во државниот сектор

Трчаат по избори се со една цел, државна плата на грбот на народот!

Вработи се во државна администрација. Тоа е сигурна работа. Викендите ќе бидеш слободен, боледување можеш да земеш во секое...

Македонка Димкин / 20 август, 2020 6:28

Во текот на вчерашниот ден, согласно одлуката на Владата, од два патнички авиони на скопскиот аеродром пристигнати од ризични земји беа вратени вкупно 26 странски државјани, информира Министерството за здравство.

Од скопскиот аеродром вратени 26 странски државјани кои пристигнале од ризични земји

Во текот на вчерашниот ден, согласно одлуката на Владата, од два патнички авиони на скопскиот аеродром пристигнати од ризични...

Македонка Димкин / 14 март, 2020 10:24

Венко Филипче и Зоран Заев веројатно се сложуваат во едно нешто, а тоа е дека на власта не и одговараат масовни собири и протести пред изборите!

Коронавирусот повод за забрана на сите јавни собири. Дали е ова политички инструмент!?

Министерот за здравство, Венко Филипче најави дека на седница на Владата ќе достави предлог за откажување на сите големи...

Данаил Михајловски / 28 февруари, 2020 13:14

Иванна сега ја извршува функцијата советник за меѓународна политика, велат од Владата.

Иванна Хаџиевска веќе не е во протоколот на Заев

Поранешната новинарка и ТВ водителка Иванна Хаџиевка која до пред извесно време беше во протоколот на премиерот Зоран Заев,...

Катерина Крстиќ / 2 октомври, 2019 14:52

Премиерот дополни дека повторно одлагање, на датум за влез во ЕУ го зголемува ризикот за владата.

Заев: Повторно одложување на датум за ЕУ е голем ризик за Владата

Можното одложување на датумот за влез во ЕУ, ќе ја стави во опасност Владата. Ова денеска го изјави премиерот Зоран Заев од...

Катерина Крстиќ / 5 јуни, 2019 14:57

Оваа одлука се однесува на основните и средните училишта на територијата на Град Скопје

Оваа сабота ќе се обработува денот кој беше неработен поради посетата на Папата

Владата на вчерашната седница донесе одлука дека 7 мај, денот кој беше прогласен за неработен ден поради историската посета...

Катерина Крстиќ / 4 јуни, 2019 14:22

Заев може да одлучи да побара или да не побара оставка од пратеникот Богоевски, но неговата кариера е веќе завршена!

Неславен крај на Павле Богоевски: Силата на социјалните мрежи е поголема од метлата на Зоран Заев!

Во текот на претседателската кампања премиерот Заев, во една мала тетарска претстава со актерот Дац, најави дека го слушнал...

Данаил Михајловски / 16 мај, 2019 13:09