Додека Таче се плаши да оди на избори, Вучиќ нема проблем со тоа

Во Србија речиси сигурно вонредни избори во декември

Претседателот на Србија и неодамнешен лидер на Српската напредна странка (СНС) Александар Вучиќ донел одлука вонредните...

Македонка Димкин / 6 септември, 2023 8:11

Во Сомбор, кој се наоѓа на северозападот на Србија, живеат околу 50 000 жители.

Во пукање во Сомбор ранети двајца полицајци и напаѓачот

Од српското Министерство за внатрешни работи соопштија дека по пријава за пукање и семејно насилство, на местото на настанот...

Македонка Димкин / 7 јуни, 2023 22:40

Подгорица и Белград во дипломатска војна

Црна Гора нема да ја повлече одлуката за протерување на амбасадорот на Србија!

Министерството за надворешни работи на Црна Гора соопшти дека нема да ја повлече одлуката за протерување на амбасадорот...

Македонка Димкин / 30 ноември, 2020 14:43

Не знам чија идеја е тоа. Видов дека Црна Гора и Хрватска го усвоија тоа. Јас сум против. Секој човек би сакал да има загарантирано слободно време. Но, можеш ти, ама немој да ме тераш мене, јас сакам да работам - истакна тој.

Вучиќ: Најдобро да не работиме ништо, а платите да бидат високи!

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ  вчера пред јавноста истакна дека воопшто не ја разбира но и не ја поддржува...

Катерина Крстиќ / 25 јануари, 2020 12:12

Министерот за одбрана на Србија има променето 10 политички партии до кои на 2 во моментов им е претседател а цел живот бил новинар и нема ниту еден ден воена служба

Србија: Oфицери ја напуштаат армијата и заминуваат за камионџии

Србија планира да ја врати редовната воена служба за сите граѓани кои наполниле 18 години возраст. Но на оваа информација...

Мирко Бачиќ / 23 август, 2018 6:48