Ѓорчев вели добро е што овие три години  граѓаните имаа можност да почувствуваат и да се потсетат како е кога СДСМ е на власт, бидејќи многу ветува пред избори. Ѓорчев ги споредува СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ за кои вели се што ветува пред избори се исполнува кога ја предводи Владата.

Ѓорчев: Програмата за „Живот во Македонија“ на Заев стана програма за живот во Германија, Шведска, Канада…

Во вчерашното гостување во емисиајта “Клик Плус“ на телевизија Тв21, Влатко Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ истакна дека воедно програмата...

Катерина Крстиќ / 6 март, 2020 10:22

„Исчезнуваат шумите, горат овошни насади на луѓето, имаме евакуирање на цели села. Прашање на време е кога ќе дојдат жртви“, рече пратеникот Влатко Ѓорчев.

Ѓорчев: Заев насмеан си пие кафе во чаршијата во Охрид, а шумите горат во Македонија!

ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес конференција рече дека е време за оставки и разрешувања, поради пожарите кои со недели беснеат...

Перо Милчин / 31 март, 2019 14:18

Пратениците на ВМРО - ДПМНЕ бараат премиерот Заев да појасни која е улогата на уставните амандмани, кога Грција не менува ни буква од својот Устав, додека Македонија губи се

Со шрафцигер ли ќе ги вадите буквите каде пишува Република Македонија?

Синоќешниот прв ден од Собраниската расправа за уставните амандмани помина во знакот на појаснување на опозиционата ВМРО...

Мартин Попоски / 2 декември, 2018 9:49

Проекцијата за растот на БДП Владата го има промашено за 50 % , со тоа Македонија ќе има најслаб економски резултат во регионот и Европа

Македонија ќе има најслаб економски резултат во регионот и Европа

На денешната собраниска седница за ребалансот на буџетот говореше и пратеникот Владимир Ѓорчев, кој истакна дека во...

Перо Милчин / 11 ноември, 2018 20:05

Пратеникот Влатко Ѓорчев на изненадување на сите, го праша премиерот Заев што направил за етничките албанци кои гласале за него, на ова се надоврзаа и пратеници од владеачката ДУИ

Ѓорчев до Заев: „Што направивте за Албанците кои гласаа за вас?“

Пратеникот на ВМРО – ДПМНЕ, Владимир Ѓорчев, ја искористи собраниската седница наменета за пратенички прашања, да постави...

Мартин Попоски / 1 ноември, 2018 7:56

Владимир Ѓорчев, пратеник на ВМРО - ДПМНЕ, на денешната седница за пратенички прашања откри дека пратеници кои не гласале уставни измени веднаш добиле кривична пријава

Кој не гласа уставни измени, Заев го “поздравува” со кривична

Пратеникот на ВМРО – ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, при поставување пратеничко прашање до премиерот на денешната седница ги прокоментира...

Мирко Бачиќ / 31 октомври, 2018 15:29