Бучковски истакна дека ваквите хонорари биле јавна тајна, но тој бил изненаден и фрапиран од сумата.

Бучковски: Високите хонорари на СЈО беа јавна тајна

Поранешниот премиер и универзитетски професор Владо Бучковски  вчера во емисијата „Само интервју“ на Канал 5 истакна...

Катерина Крстиќ / 30 ноември, 2019 10:13

Универзитетскиот професор потенцира дека две средби на Заев со Макрон, едната во Софија, а другата во Берлин, во изминатите 15-16 месеци се премалку.

Бучковски смета дека Заев недоволно лобирал кај Макрон

Екс македонскиот премиер Владо Бучковски смета дека владата и премиерот Зоран Заев не посветиле доволно внимание за лобирање...

Весна Петровска / 16 октомври, 2019 9:50

Владо Бучковски вчера истакна дека овие избори всушност беа најнеизвесната трка за претседател во историјата на Македонија.

Бучковски: ВМРО- ДПМНЕ со одличен резултат на изборите, нема место за еуфорија во владеачката СДСМ

Во студиото на Сител, вчера заедно со Љупчо Георгиевски беше и Владо Бучковски. Нивното гостување беше најавено како гостување...

Катерина Крстиќ / 6 мај, 2019 12:05

Афера „Маѓар Телеком“

Според таен докумет на СЈО – Бучковски, Ахмети и Џафери се „офајдиле“ за 7,5 милиони евра

Поранешниот премиер Владо Бучковски, лидерот на ДУИ, Али Ахмети и поранешниот министер за животна средина, исто така од редовите...

admin@magazin / 21 март, 2019 11:53

Поранешниот премиер и претседател на СДСМ, Бучковски во екот на брканиците со Груевски, од Врховен суд доби поништување на затворската казна за случајот "тенковски делови"

Сите по Груевски, Бучковски на слобода

Врховниот суд ги поништи пресудите за поранешниот премиер Владо Бучковски што беа донесени од основниот суд Скопје 1 и од...

Мирко Бачиќ / 14 ноември, 2018 6:10

Поранешниот премиер и претседател на СДСМ, Бучковски, несвесно го откри планот дека албанските партии веќе се подготвуваат за парламентарни избори, додека Заев тактизира

Да го видиме Заев економистот на дело, избори за пратеници заедно со претседателските

Владо Бучковски, коментирајќи го процесот за уставните измени, откри и дел од договорот Ахмети – Заев за предвремени избори...

Мартин Попоски / 28 октомври, 2018 8:16

И покрај најавите дека Бучковски по 6 години прогон од СДСМ ќе биде вратен во партиските редови, 18 месеци несудениот амбасадор на Македонија во САД чека позитивна одлука

Бучковски година и пол чека пред вратите на Бихаќка

Поранешниот премиер, поранешен министер и поранешен претседател на СДСМ, Владо Бучковси, по 12 години, сеуште чека да одобрение...

Мартин Попоски / 6:48

Откако го избркаа до СДСМ и како партиски претседател и како премиер на Влада, Владо Бучковски реши да го решава внатрепартискиот "конфликт" во ВМРО - ДПМНЕ

Бучковски од Бугарија, за тоа какво ВМРО – ДПМНЕ сака тој

Поранешниот премиер, поранешен претседател на СДСМ, поранешен министер и избркан член на партијата, Владо Бучковски, за време...

Мирко Бачиќ / 23 октомври, 2018 7:31