Зошто да почитува полицаец кој до вчера со него крадел.

НАЈЧЕВСКА: Луѓето во Македонија немаат доверба во власта!

Граѓаните нема да имаат доверба и ниту една мерка нема да успее се додека не го промениме системот и на управувачките позиции...

Перо Милчин / 30 мај, 2020 23:49

Да потсетиме, “бомбите“ кои СДСМ ги пушташе со желба да го сруши кредибилитетот на челниците на ВМРО-ДПМНЕ и да ја симне партијата на чие чело беше Груевски од власт, беа предадени од Верушевски

ВЕРУШЕВСКИ ПО ТРЕТ ПАТ РУШИ ВЛАДА: Заев дојде со “бомби“, на власт со “бомби“ ќе си замине!

Зоран Верушевски откако му помогна на Зоран Заев со “бомби“ да дојде на власт, сега е во поход со “бомби“ да му помогне да...

Катерина Крстиќ / 20 мај, 2020 11:17

Нашиве домашни властодршци одбиваат дури и да им се спомене некакво праведно државно уредување или добро владеење, со закони кои ќе важат подеднакво за сите „од колибата до престолот“ – а коешто Платон го означуваше со терминот изономија.

НАЈЛОШАТА ВЛАДА ДО СЕГА – Заевизмот како највисок стадиум на Груевизмот

Македонските граѓани, како никогаш досега во историјата, ја имаат најлошата Влада досега. Системски коруптивна Влада направена...

Рејхан Бајрами / 15 февруари, 2020 10:24

Д-р Груевски и М. Протуѓер, пак ви се обраќам, еве гледајте како не се испушта власта по ниту една цена.

Миленко до Груевски: Власта ја отстапивте кукавички и без борба- гледај како муртинскиот не ја испушта власта по ниту една цена

Пак треба да набројувам колку пати во последните 6 месеци сум пишал и кажал дека Муртинскиот Монструм нема да дозволи избори. Д-р...

Стојче Бушин / 14 февруари, 2020 13:12

Домаќинствата, деловните активности и фабриките останаа без електрична енергија, а целосниот прекин на електрична енергија го потврди и Енемалта, државна компанија за снабдување со електрична енергија.

МАЛТА ПОТПОЛНО БЕЗ СТРУЈА: Не работат бројни објекти, на улиците невиден хаос!

Во Малта се случува невиден хаос на улиците. Домаќинствата, деловните активности и фабриките останаа без електрична енергија,...

Сара Фемина / 23 декември, 2019 23:50

Кога се виде дека со незаконски снимања и туѓи телефонски разговори може да се земе власт, сите тргнаа да снимаат, па денеска секој од секого се плаши, бетер е и од времето на комунизмот.

ЛАТАС: БОКИ 13 ако е ПЕДЕР не е ГЛУП да загине за Заев

Бидејќи долги години ги познавам и Орце Камчев а и Зоран Милевски Кичеец, можам да кажам дека ништо битно не објавиле. Орце...

Сара Фемина / 15 декември, 2019 20:19

Активен сум во позадина бидејќи оценив дека пишувањето на статуси е исто како да земиш и со мазни кондури да трчаш по мраз.

МАКЕДОНЕЦОТ БЕЛЕСКИ СО МОЌНА ПОРАКА: Актуелнава власт е збирштина од криминалци и хоштаплери!

Македонскиот активист, бизнисмен и член на Македонскиот национален совет, Васко Белески на социјалните мрежи упати моќна...

Перо Милчин / 1 декември, 2019 14:09

Единствен начин да се држи до ветеното, па да абдицира 100 дена пред избори, е на овој начин да се разоткрива и притиска.

МИЛЕНКО го открива планот на ЗАЕВ пред изборите: ВОВЕДУВАЊЕ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ВО ДРЖАВАТА!

Да, да… Се погласни и побројни се луѓето што се сомневаат дека Зоран Заев ќе се повлече на 3-ти јануари и дека избори ќе има...

Сара Фемина / 2 ноември, 2019 11:44